Dovolená u moře 2014

Dovolenou u moře v létě vyhledává stále více Čechů a Moravanů. Není se ani čemu divit. Moře nemáme a tak nás zkrátka dovolená u moře láká a bude nás lákat čím dál více. Léto si bez dovolené u moře umí představit jen málo kdo z nás.

Způsobů, jak strávit dovolenou u moře existuje mnoho. Trendem dovolené u moře 2014 je aktivní trávení odpočinek. Čili žádné polehávání na pláži a poslouchání šumění a šplouchání vln moře. Mladá generace sebou přinesla úplně jiné pojetí dovolené u moře. Vždyť i u moře se dá trávit dovolená aktivně.

Neznamená to však, že budete potit krev. Rozdělíte si ji na dvě půlky. Jednu věnujete lenošení na pláži. Budete si jen tak ležet a relaxovat u moře. Zavřené oči, krásně vás hřeje sluníčko, všude kolem vás klid a pohoda. Prostě a jednoduše prožíváte úžasný relax a odpočinek.

Druhou půlku dovolené u moře 2014 zaměříte aktivně. Můžete si půjčit kolo a vyrazit na cyklistické túry. Vášniví cyklisté mohou zvolit náročné cyklistické tury v horách s výhledem na moře. Méně zdatní cyklisti si mohou užívat vyjížďky na kole po městě či do vzdálenějších přímořských vesniček.

Pouze dovolená u moře Vám poskytne rozdílné zážitky. Voda je velmi nezkrotný živel. Někde bouří a duní po kamenech, abychom po několika kilometrech viděli její zklidnění. Moře se svými vlnami, které dosahují neskutečných výšek, přímo láká k aktivnímu sportovnímu využití.

Na dovolené u moře máte tak hned na výběr z několika aktivních sportovních možností. Zkusit můžete vodní lyžování, jízdu na banánu a duších, či půjčení vodních skútrů, potápění. Další velmi zajímavou a trošku adrenalinovou možností, jak si zajistit aktivitu na dovolené u moře je vyzkoušení parašutismu nad mořskou hladinou. Vznášíte se tažení člunem ve výšce několik desítek metrů nad mořem a kocháte se nádherným výhledem na okolí.

Autor obrázku: amira_a

Pokud se vám zdá parašutismus až moc náročný, vyzkoušejte potápění. U moře existuje spousta škol, které se zaměřují na potápění. Potápění je velmi málo adrenalinovou záležitostí. Dostanete jedinečnou příležitost prozkoumat o dovolené tajemné mořské dno. Poznáte tak nádherný podmořský svět.

Po aktivně strávených dnech dovolené si můžete o dovolené u moře 2014 dopřát odpočinek. Stačí vyjít jen ven a zajít posedět do místní restaurace. Poznáte tak i místní kulturu. V restauraci si objednáte oblíbený drink, ochutnáte něco s místní kuchyně. Vše se bude odehrávat za zvuků místní hudby.

Dovolená u moře 2014 je jedinečnou možností, jak aspoň na chvíli zapomenout na běžné a každodenní starosti. Přinese vám poznání, uklidnění a nabrání sil na dny běžného života. Po návratu z dovolené tak budete mít neustále na co vzpomínat. Odměnou za aktivní dovolenou vám bude i zlepšení fyzické kondice a zdravotního stavu. Aktivní dovolená u moře v roce 2014 znamená změnu, kterou musíme občas v životě udělat.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress