Ibiza – dovolená plná zážitků, památek, slunce i nočního života

Chcete na letošní dovolené zábavu, poznání, historii a vše co k ní patří? Potom se vydejte na Ibizu. Dopřejete si koupání i slunění na širokých plážích. Využít můžete široké nabídky vodních sportů. Navštivte romantické uličky měs, poznejte pestrý noční život plný světel a zábavy.

Autor obrázku: Jose A.

Objevte při své letošní dovolení Ibizu. Tento španělský ostrov se nacházející ve Středozemním moři. Okouzlí vás svou atmosférou. Je často prezentována, jako ostrov zábavy, ale není to tak. Ibiza je i ostrovem, kde naleznete nedotčenou přírodu, krásné pláže, moře s průzračnou vodou.

Na Ibize najdete i památky z dob minulých, z nichž některé jsou zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Poznejte ji takovou, jaká ve skutečnosti je. Užijte si klid v romantických zátokách. Vychutnejte si při procházce neodolatelnou vůni borovic, kterými je Ibiza doslova posetá. Navštivte místa, kde na Vás dýchne dávná historie.

Počasí a podnebí na Ibize

Klima na Ibize je mírné. Jedná se o typické středomořské klima s příjemným větříkem. Ibiza má velmi vyrovnané klima. Svítí zde 300 dnů v roce slunce. V létě panuje ideální počasí – teplota se pohybuje v rozmezí 26°C – 31°C. Nikdy zde nepanují nepříjemná vedra a dusna. I v letních měsících málokdy vystoupá teplota nad 31°C a od moře vane příjemný vítr a téměř neprší. Teplota moře dosahuje i 26°C.

Obyvatelé Ibizy

Atmosféru Ibizy, kterou navštívíte, nevytváří jen krásné přírodní scenérie a kvalitní služby, ale především její obyvatelé, kteří jsou velmi příjemní a tolerantní. Jejich národnost je většinou katalánská. V dnešní době však na ostrově Ibiza žije pestrý mix různých národností. Jedná se o lidi ze všech koutů světa. Právem je proto nazývána kosmopolitním ostrovem.

Ibizané mají máloco společného s typickým španělským obyvatelstvem. Snad jen zvláštní přívětivost. Typicky španělské tradice jako je corrida nebo flameco na Ibize nenajdete.

Místní obyvatelé si i přes velký turistický boom, který Ibiza zažila, uchovali své kulturní tradice a životní styl. Jejich život stále plyne pomalým a klidným tempem. Tento život nazývají tranqilo, což v doslovném překladu znamená klidný.

Ibiza zajímavosti a památky

Autor obrázku: Federico Capoano

Ibiza byla osídlená již zhruba před 2000 let př. n. l., čehož jsou důkazem skalní malby a megality. Kolem roku 700 př. n. l. zde byl Féničany založen přístav Ibes. Jedná se o dnešní hlavní město Ibizy Evissa. Od 2. století před našim letopočtem zde vládli Římané a celý ostrov byl vypleněn Vandaly. Následující dvě staletí zde byla byzantská nadvláda.

V 8. století se moci chopili Maurové a jejich vliv je až dodnes patrný na památkách. Od 13. století je soud Ibizy pevně spojen se Španělskou korunou. Španělský král Filip II. nechal rozšířit maurské hradby Starého města, aby zabránil příchodům pirátů. Těmto hradbám dominuje nádherná pevnost. Procházka celého komplexu Vám zabere zhruba dvě hodiny a stojí za to.

Za prohlídku stojí také jeskyně Es Cullerman. V této jeskyni naleznete dochovaný chrám bohyně Tanit. Chrám byl vybudován zhruba ve 3. století př.n.l. Ostrov však ukrývá další krásné jeskyně.

Dnes je Ibiza známá především díky svému nočnímu životu. Kulturní dění na Ibize je ve většině případů spojeno s vystoupeními světoznámých Dj. Proto není velkým překvapení, že během turistické sezóny mají noční kluby otevřeno každý den.

Zažijte při své dovolené na Ibize noční život, ale i neodolatelný západ slunce. Nalaďte se aspoň na chvíli na pomalejší životní tempo, které je tak typické pro život tady. Stanete se tak na chvíli součástí přívětivé a kosmopolitní atmosféry. Ibiza je prý posledním rájem na zemi, tak snad jej zde najdete i vy při své dovolené.

« (Previous Post)


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress