Jak vybrat půjčovnu lodí nebo raftů a nespálit se?

Chystáte se během léta na vodu? Protože ale nepatříte mezi zkušené vodáky, pro které by bylo sjíždění řek denním chlebem, vybrané vybavení si hodláte půjčit v půjčovně? Poradíme vám, podle čeho kvalitní půjčovnu vybrat a jak nešlápnout vedle.

Zavedené firmy nebo rodinné podniky?

Při výběru vhodné půjčovny raftů nebo lodí se ne vždy vyplatí sázet na velká jména a zavedené firmy. Ty sice budou mít i během sezóny lodí dostatek, budou si ale účtovat poměrně vysoké poplatky, které vám mohou dovolenou na vodě nepěkně prodražit. Před sezónou si proto udělejte menší průzkum trhu, porovnejte jednotlivé ceny a na základě zjištěných informací proveďte brzkou rezervaci. Menší rodinné firmy, které nejsou na trhu příliš dlouho, vás mohou překvapit nejen přístupem, ale také lidovou cenou a kvalitou služeb.

Dejte na reference

Nejcennější je samozřejmě osobní doporučení konkrétní půjčovny lodí na Vltavě nebo jiné vodácké řece v ČR, kterou hodláte sjíždět. Pokud ale žádného známého vodáka nemáte, zapátrejte alespoň v internetových fórech a diskuzích. U konkrétních půjčoven také pročtěte recenze skutečných zákazníků, které evidují třeba velké vyhledávací servery typu Google nebo Seznam.

V dobré půjčovně dostanete kvalitní vybavení i informace

Kvalitní půjčovna vám zapůjčí nejen vhodné vybavení s ohledem na vaši plánovanou plavbu a trasu, ale také může poskytnout důležité informace o vodácké obtížnosti nebo specifikách konkrétních úseků. Půjčit vám také může speciální vodotěsné sudy, do kterých uložíte mobily, doklady, peníze a další nezbytnosti, případně zajistí odvoz věcí do kempu po souši vlastním automobilem.

Lepší půjčovny nabízí výhodné pojištění

Říká se, že nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Na vodě se může stát cokoliv a ani nepříjemné úrazy bohužel nejsou výjimkou. I když si platíte klasické zdravotní pojištění, v některých případech se může ukázat jako nedostatečné. Jde třeba o nejrůznější úrazy, včetně trvalých následků, utopené telefony a další cennosti, za které od „své“ pojišťovny samozřejmě nedostanete ani korunu. Proto se u vybrané půjčovny poptejte, zda nabízí speciální a cenově výhodné pojištění pro vodáky, případně si „domácí cestovko“ sjednejte sami po vlastní ose. Jeho cena se zpravidla pohybuje okolo několika stokorun. A to výměnou za finanční plnění v případě úrazů, trvalých následků nebo utopených cenností.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress