Dovolená Thajsko

Koh Samui
Koh Samui

Koh Samui, Autor obrázku: Chi King

Thajsko patří mezi nejatraktivnější turistické destinace. Každoročně míří do Thajska milióny turistů. V Thajsku turisté načerpávají neopakovatelnou atmosféru Dálného Východu. Mezi nejpopulárnější a hojně navštěvované místa patří Bangkok, který je právem nazýván Benátkami Východu. Pokud Vás již omrzeli pobytové zájezdy do Thajska k moři a chcete zažít o dovolené více, tak v Bangkoku jste na správném místě.

Bangkok město plné architektury a zábavy

V thajské metropoli Bangkoku se rozhodně nudit nebudete. Volný čas zde můžete strávit nakupováním, prohlídkou historických památek. Ale také můžete navštívit místní stylové bary. Bangkok je plný muzeí, galerií, parků a tržišť. Bangkok Vás uchvátí velkou spoustou lákadel, pro které zapomenete, co jste chtěli vidět a navštívit nejdříve.

Jestli jste si vytvořili časový rozvrh a plán, co vše chcete v Bangkoku vidět, tak na něj zapomeňte. Vaše plány Vám totiž naruší atrakce, o kterých jste před tím neměli ani tušení. Bangkok je město, které nabízí turistům nekonečné možnosti, jak trávit dovolenou. Věřte, že na svou dovolenou v tomto městě nezapomenete do konce života.

Bangkok a poznání thajské kultury

Bangkok je ve světě známý především kontrastem mezi moderními výškovými budovami a několik set let starými chrámy. Dominantou celého města je Královský palác a chrám What Prha Keo. V chrámu What Prha Keo se skrývá nejstarší socha smaragdového Buddhy. V Královském paláci bychom ovšem královskou rodinu hledali marně. Královská rodina žije od roku 1946 v paláci Chytrdla, v oblasti zvané Dusit.

Za návštěvu stojí i palác Vimanmek, který je největší budovou ze zlaceného tykvového dřeva na celém světě. Raritou je, že Thajci dokázali tento palác postavit bez jediného hřebíku. Palác stavěli pouze za pomoci a použití dřevěných kolíků. Původně se palác Vimanmek nacházel na ostrově Ko Schiang, odkud byl v roce 1901 převezen doprostřed hlavního města.

Z chrámů stojí za návštěvu chrám Wat Pho a What Arun. Chrám Wat Pho pochází ze 16. století a dnes plní funkci státního vzdělávacího centra. V roce 1832 zde byla vybudovaná kaple ležícího Buddhy s 46 metrů dlouhou pozlacenou sochou Buddhy. Jen pár

kilometrů za Bangokekem najdete zábavní park Acient City. Tento zábavní park je posetý replikami thajských památek.

Kam vyrazit v Bangokuku , když dějepis je nudný?

Pokud Vás nudí chození po historických památkách, existuje jednoduchá pomoc. Máte-li plné zuby exkurzí po pamětihodnostech, není nic jednoduššího, než zapadnout do některého z mnoha zábavních center a parků. Oblíbenou atrakcí je krokodýlí farma. Krokodýlí farmu najdete hned naproti Acient City. Těšit se můžete na 30 tisíc mořských i sladkovodních ještěrů, pravidelná krmení či ještěrů.

Velmi často je také navštěvovaná hadí farma Red Crross Snake Farm. Hadům se zde dvakrát denně odebírá jed. Z hadího jedu se pak získává sérum. Navštívit můžete i ZOO se spoustou unikátních a exotických druhů. Zoo je situovaná jako park a Thajci ji často využívají k pořádání pikniků.

Noční zábava a Bangkok

Většina turistů, kteří přijeli na dovolenou do Thajska, chce zažít i proslulý noční život v Bangkoku. Bangkok v noci hýří pestrobarevnými barvami, ve kterých se život nezastaví ani dlouho po půlnoci. Mezi nejznámější noční čtvrti patří Patpong, Nana Plaza a Soi Cowboi. Nápoje v barech koupíte nejlevněji během takzvané happy hour. Jedná se o šťastnou hodinu, kdy se nápoje prodávají levněji a každý bar si tuto hodinu určuje individuálně.

Bangkok a řádně provětraná peněženka

Bangkok je rájem pro nakupování. Turistům, kteří si chtějí dovézt s dovolené nejeden suvenýr, jejich přání splní. Na bangkockých tržnicích seženete úplně vše. Od elektroniky, až po typické thajské starožitnosti či kvalitní šperky. Ať, už Vaše kroky při nakupování vedou na tržnici či do super moderního obchodního centra, počítat můžete s přijatelnými cenami.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress