Dovolená v Itálii vám nabídne přátelské obyvatele, krásné moře a spoustu zážitků

Itálie je stát na Apeninském poloostrově připomínající svým tvarem jezdeckou holinku. V žebříčku nejoblíbenější a turisty nejnavštěvovanějších zemí se objevuje na předních příčkách. Za svou popularitu vděčí Itálie bohaté historii. Historie se do krajiny otiskla množstvím úchvatných památek, půvabnou a rozmanitou přírodou. Krajina Itálie je tvořená velehorskými štíty i mořským pobřežím.

Milovníci sportu, pizzy a pohody

Autor obrázku: Moyan Brenn

Italové patří k přátelskému lidu, který si vás získá již od prvního dne dovolené svou jižanskou bezstarostností a impulzivností. Itálie je země pizzy, fotbalu a velkolepých operních árií. Itálie vám učaruje a vy se jejím půvabům na cestách za poznáním ochotně poddáte. Dýchat na vás budou dějiny antiky, ale i mafie.

Za své sousedy má Itálie Francii, Slovinsko, Švýcarsko a Rakousko. Uvnitř Itálie se nacházejí dva významné samostatné státy. Mezi tyto dva samostatné státy patří Vatikán a San Marino. Itálie je jedinečná pro každého návštěvníka. Není proto divu, že patří k nejnavštěvovanějším zemím světa.

Krásné moře a písčité pláže

Dovolená v Itálii láká osoby i proto, že její břehy omývá pět moří. Břehy Itálie omývá Středozemní moře, Ligurské moře, Tyrhénské moře, Jonské moře a Jaderské moře. Za necelé dvě hodiny letu z České republiky vystupujete na italském letišti a těšíte se na krásu moře. Během neskutečné chvilky se tak ocitáte na vytouženém místě a zasloužené dovolené.

Itálie vás uchvátí kouzelným prostředím písčitých pláží, šumících palem a teplého moře. A přitom nemusíte opustit ani Evropu. Necestujete tak do exotických zemí, ale krásu a bohatou historii i památky naleznete na Evropském kontinentě. Itálie má velmi bohatou a po Řecku druhou nejdelší historii V Evropě.

Něco málo z historie

Do podoby v jaké známe Itálii dnes, byla uvedena relativně nedávno. Prvními obyvateli Itálie byly Etruskové. Stará legenda praví, že Řím, dnešní hlavní město Itálie, byl založen roku 753 před naším letopočtem Romulem a Rémem. Od založení Říma dochází v roce 395 k rozpadu mocné římské říše na dva velké celky. Římská říše se rozpadla na Západořímskou a východořímskou říši.

Pokud tedy chcete svou dovolenou v Itálii pojmout, jako vzdělání se v lidské historii spojené s odpočinkem u moře, děláte správně. Řada turistů vnímá Itálii především skrze její jedinečné památky. Tyto památky nám připomínají veškeré etapy lidských dějin od antiky až po současnost. Množství pamětihodností a uměleckých děl nedozírné hodnoty patří dnes na seznam UNESCO. Italské památky patří mezi nejvíce chráněné.

Řím, neboli Věčné město

Autor obrázku: Anyul Rivas

Největší koncentraci prvků kulturního dědictví naleznete v Římě. V Římě můžete spatřit takové památky jako je: Vatikán, Forum Romanum či Koloseum. Ne nadarmo se mu přezdívá Věčné město. Řím je město, které již na první pohled předkládá na obdiv svůj často těžce zkoušený osud.

Do dlouhého zástupu měst, která je hříchem při dovolené v Itálii nenavštívit patří Florencie, jakožto epicentrum renesance. Benátky, které disponují jedinečnou atmosférou dotvářenou vodním živlem. Za návštěvu stojí i město módy Milán a přístav Janov. Vždyť v těchto městech tvořil svá největší díla William Shakespeare.

Příroda nabízí sopky i jezera

Pokud zastáváte názor, že nejlepším umělcem je matka příroda, nikdo a nic vám nemůže zabránit v poznání přírodních krás Itálie. Na Apeninském poloostrově nalezneme mnoho sopek, z nichž drtivá většina je neaktivní. Avšak tři nejslavnější sopky Itálie Etna, Vesuv a Stromboli na sebe občas upozorní. Ve vnitrozemí Itálie leží krásné jezero ledovcového původu. Jedná se o jezero Lago di garda.

Hlavním lákadlem pro dovolenou v Itálii ovšem jsou letoviska na mořských březích v Toskánsku, Kalábrii, Sardinii, Sicílii. Ovšem Itálie je alpskou mocností. V časech zimní sezóny se tak stává zemí zaslíbenou pro všechny turisty, kteří vyznávají sněhové radovánky. Itálie dovolená tak může být plánovaná, jako dovolená letní či dovolená zimní.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress