Na Madeiře budete obklopeni nádhernými plážemi, záplavou květin i koloniálním šarmem

Autor obrázku: Henri Sivonen

Madeira dovolená Vám poskytne nejen exotiku, ale také klid. Jste – li milovníky přírody a toužíte o dovolené po místě, kde si trochu odpočinete od lidské civilizace? Potom je vhodným místem pro Vaši dovolenou portugalský ostrov Madeira s celoročně příjemným počasím a nádhernou přírodou.

Základní informace o souostroví Madeira

Madeira je souostrovím, které náleží Portugalsku. Leží v Atlantickém oceánu. Z tohoto souostroví je osídlen pouze ostrov Madeira a ostrov Porto Santo. Ostrov Porto Santo je pověstný i svými zlatými plážemi. Stalo se známé již v 15. století, kdy u jeho břehů přistál Kryštof Kolumbus. Zamiloval se zde do krásné madeirské dívky, která se stala jeho ženou.

Hlavním městem Madeiry je Funchal. Jedná se o největší město na celém ostrově. Žije zde skoro polovina obyvatel a patří mezi nejrušnější turistická letoviska. Město má svou nezaměnitelnou příjemnou atmosféru.

Úředním jazykem je portugalština. Samozřejmostí je, že se na Madeiře domluvíte i anglicky. Pokud neumíte anglicky, můžete při své dovolené využít i jiný světový jazyk. Domluvíte se zde i francouzsky, německy a španělsky.

Rozloha ostrova Madeira

Ve své vlastní podstatě je Madeira malinkým ostrovem. Na délku měří pouhých 57 kilometrů. Na šířku měří jen 22 kilometrů. A přesto se Vám bude na první pohled zdát, že je ostrov rozsáhlý a obrovský. Iluzi o velikosti ostrova způsobují hory ve vnitrozemí, které znemožňují rychlé procestování ostrovem. Dalším důvodem pro tuto iluzi jsou i nekonečně klikaté a úzké cesty.

Jak vznikla Madeira?

Vznikla před několika milióny let. Za jejím vznikem stojí sopečná aktivita, proto se zde setkáte se sopečnými vyvřelinami a kužely. Z vod Atlantiku se sopečné kužely náhle zvedají do výše nebes a noří se do oblaků. Proto se Madeira jeví, jako kouzelný ostrov.

Souostroví netvoří jenom ostrov Madeira a Porto Santo, ale ještě dalších pět ostrovů. Pod souostroví Madeira je řazeno i mnoho skalisek a útesů. Ostrovy se dělí na dvě skupiny. Na skupinu IIhas Desertas, což jsou opuštěné ostorvy. A skupinu IIas Selvagens – což jsou ostrovy pusté.

Počasí

Madeira je nazývaná ostrovem „věčného jara“. Říká se jí tak zejména díky podnebí. Podnebí na Madeiře je velice příjemné. Není tady ani opravdová zima, ani opravdové parné léto. V létě se zde setkáte s dny plnými slunci a vlhkým podnebím. Na večer ovšem je nutné počítat se schylujícími se mraky.

Tipy jak strávit dovolenou na Madeiře

Madeira je ostrov s různými přezdívkami – „Ostrov květin“, „Zelený ráj“, „Perla Atlantiku“. Je to sympatický ostrov. Pro své hornaté vnitrozemí budí dojem rozlehlého divokého ostrova. Protože panuje po celý rok subtropické podnebí, daří se tady, jak květeně, tak i turistům vyhledávajícím hřejivé paprsky slunce.

Při dovolené můžete najít hned několik světů najednou. A to i přesto, že má ostrov poměrně malou plochu. Nádherné bujné hory, které se z části podobají Jižní Americe. Přímořská městečka nabízející úchvatné výhledy na modro modrý široký oceán. Madeira disponuje nepřeberným množstvím přírodního bohatství.

Ve volné přírodě najdete volně rostoucí orchideje, sterelicie, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou na ostrově všudy přítomné. Jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka. Celý ostrov má zavedené zavlažovací kanály levadas, podél nichž je možné podnikat nenáročné vycházky i túry ostrovem.

Lidé, kteří milují přírodu a hory, tak zde najdou místo pro krásný aktivní odpočinek. Na své si na Madeiře přijdou i milovníci koupání. Madeira je země odpočinku. Jen musíte počítat s tím, že zde nenajdete rozlehlé pláže.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress