Kanárské ostrovy – dovolená na jednom z nejoblíbenějších míst v Atlantiku

Autor obrázku: Trish Hartmann

Kanárské ostrovy patří mezi nejoblíbenější evropské turistické destinace. Vždyť kdo z nás by nechtěl prožít dovolenou na ostrovech jara, jak se často Kanárským ostrovům říká. Kanárské ostrovy lákají turisty na dovolenou především svými plážemi, průzračným mořem, klimatickými podmínkami a překrásnou přírodou. Ročně si Kanárské ostrovy, jako místo své dovolené vybere přes 11 miliónu turistů.

O Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy se nacházejí v Jižním Atlantiku při západním pobřeží Afriky. Oficiálním názvem této země je Islas Canarias, Španělské království. Jsou španělskou konstituční monarchií, úředním jazykem je španělština. Ovšem nemusíte se bát toho, že se nedomluvíte, hovoří se zde i anglicky.

Kanárské ostrovy jsou celé sopečného původu. Nachází se pouze 100 kilometrů od Maroka. Od roku 1495 náleží pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova Canis – pes. Stará legenda praví, že sedm hlavních kanárských ostrovů – Gran Kanarie, Tenerife, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hiero, Fuerterventura a šest dalších menších ostrůvku v minulosti hlídali velcí psi. Odtud tedy název Kanárských ostrovů.

Měnící se hlavní město

Velkou zajímavostí Kanárských ostrovů je status hlavního města. Status hlavního města se totiž pravidelně přemisťuje. Část roku je hlavním městem Kanárských ostrovů Las Palmas De Grand Kanaria. Druhou část roku je hlavním městem Santa Cruz de Tenerife. Toto střídání hlavních měst je ve světě velmi jedinečné.

Příjemné počasí a teploty

S počasím si o dovolené na Kanárských ostrovech rovněž nemusíte dělat starosti. Po celý rok je zde hezky. Z tohoto důvodu lidé často volí Kanárské ostrovy jako místo dovolené v období podzimních a zimních plýskanic. Leží v subtropickém podnebném pásu. Panují tu příjemné teploty od 20°C do 30°C.

Bohatá přírodní podívaná

Pro Kanárské ostrovy je charakteristická mimořádná rozmanitost. Najdete tu vysoká pohoří, písčité duny, bujnou vegetaci deštného pralesa. Nacházejí se zde rostliny téměř všech vegetačních pásem. Kanárské ostrovy, tak často bývají označovány za „miniaturní kontinenty“.

Cestovní ruch

Na většině Kanárských ostrovů se odehrává čilý cestovní ruch, který je vedle zemědělství a rybaření hlavním zdroje příjmů obyvatel. Ti jsou proto velmi vstřícní k turistům, vždy milí a ochotni s čímkoliv pomoci. Kromě obyvatel se turistům odměňují celé Kanárské ostrovy především poskytnutí naprosto všeho, co je potřeba k dokonalé a ničím nerušené dovolené.

Odměňují se azurovým mořem, nádhernými plážemi a sluníčkem. Nachystány jsou pro turisty lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát nemusíte. Čemu se budete věnovat je jen vaše rozhodnutí. Užít si můžete aktivní i pasivní dovolenou.

Již v 60. letech minulého století přistáli na letišti Gran Canaria první turisté. Dnes patří všechny ostrovy k hojně navštěvovaným místům ve všech ročních obdobích. Největší z nich Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerterventura se dokážou postarat o pestrou dovolenou. Každý ostrov vytváří svou specifickou dovolenkovou atmosféru.

Gran Canaria

Dovolená na tomto ostrově má vše, co má správná dovolená mít. Písčité pláže, kam oko dohlédne, vysoké horské masivy, písečné duny. Jedná se geologicky o nejstarší ostrov. Jedná se o miniaturní kontinent, na kterém se vedle sebe setkává Evropa, Afrika a Amerika. Na jihu ostrova se nachází chráněné písečné duny, které připomínají Afriku. Evropu připomíná hornaté vnitrozemí s nejvyšší horou ostrova a idylickými údolími sladkovodních nádrží. Do Ameriky vás přenesou hluboké skalní kaňony na severu ostrova. Gran Canaria je nejnavštěvovanějším ostrovem ze všech Kanárských ostrovů.

Tenerife

Tenerife je největším z Kanárských ostrovů. Svým tvarem připomíná trojúhelník a rovněž je považován za malý kontinent. Na ostrově se vyskytují oblasti s různými klimatickými podmínkami, faunou i flórou.

Fuerterventura

Ostrov má nejlepší pláže ze všech Kanárských ostrovů. Písek, slunce, jedinečná krajina to jsou hlavní turistická lákadla ostrova. Nejdelší pobřeží na Kanárských ostrovech nabízí tu nejlepší dovolenou pro rodiny s dětmi.

Lanzarote

Ostrov je výjimečný svou podobou a architekturou. Krajina sopečných vulkánů je biosférickou rezervací UNESCO. Právě tímto láká ostrov tisíce turistů. Zajímavostí je, že na ostrově Lanzarote žijí nejpříjemnější obvyklé z celého souostroví.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress