Dovolená u moře

Autor obrázku: Umberto Rotundo

Teplo jižního slunce, horký písek mořské pláže a chladivé vlny šplouchajícího moře. To je dovolená u moře, o které se zdá občas snad každému z nás. Listujeme si katalogy cestovních kanceláří a hledáme to správné místo pro naši dovolenou u moře. Jelikož čas neúprosně běží dopředu, je vhodné zamyslet se nad tím, u kterého moře a v jaké destinaci chcete dovolenou strávit. Dovolená u moře je častým diskusním tématem v mnoha českých rodinách i partnerských soužitích.

Bohatá nabídka aktivit a služeb

Na dovolené u moře můžete trávit čas mnoha nejrůznějšími způsoby. Ležíte na pláži, sluníčko krásně hřeje a vás najednou napadne, že si chcete trošku užít. Máte chuť zpestřit si horký letní den. Máte tak hned na výběr z několika možností. Zkusit můžete vodní lyžování, jízdu na banánu a duších, či půjčení vodních skútrů, potápění.

Další velmi zajímavou a trošku adrenalinovou možností, jak si zpestřit dovolenou je vyzkoušení parašutismu nad mořskou hladinou. Vznášíte se taženi člunem ve výšce několik desítek metrů nad mořem a kocháte se nádherným výhledem na okolí. Pokud nemáte zrovna v oblibě adrenalinové sporty, dá se dovolená u moře strávit i v poklidnějším duchu. Na výběr máte také z mnoha aktivit. Můžete se jít kochat procházkou po mořské promenádě se svými blízkými.

Ve večerních hodinách se procházka po promenádě vyplatí dvojnásobně. Jednak je za doprovodu hudby různých žánrů. A jednak se můžete posadit do restaurace. V restauraci si dáte svůj oblíbený drink či koktejl na osvěžení. Vyzkoušet můžete i exotickou kuchyni.

Nebo můžete jen tak ležet a relaxovat u moře. Ležíte na pláži se zavřenýma očima a nevnímáte nic jiného, než jen tiché šplouchání vln moře. Prostě a jednoduše prožíváte úžasný relax a odpočinek. Starosti se sami od sebe rozplynuly.

Zdravé prostředí pro tělo

Ještě stále i po přečtení výhod dovelené u moře tápete nad tím, proč si zvolit dovolenou u moře? Kromě výše uvedených výhod vám přinese i zlepšení zdravotního stavu. Podnebí a klima u moře je mnohem vlhčí a tím pomáhá alergikům. Další výhodou je možnost koupání ve slané vodě. Vždyť řada lidí se velice moc těší, až budou moci vyjet k moři a okoupat se ve slané vodě, což si v České republice díky její poloze v srdci Evropy dovolit nemohou.

Mořské klima je velice prospěšné pro zdraví člověka. Také lidem s kožními problémy, jako je atopický ekzém, nebo špatně léčitelná lupénka. Těmto lidem pobyt u moře skutečně blahodárně zapůsobí na jejich bolístky a červenou pokožku.

Dovolená u moře by ale především měla být o odpočinku a pohodě, kterou strávíte se svými nejbližšími, rodinou či kamarády. Odpočinete si od stresu z každodenní stereotypní práce. Opalujete se na pláži, a v ruce držíte svůj oblíbený drink. Dovolenou u moře si zasloužíte za tvrdou celoroční práci.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress