Písčité pláže, lákavé letoviska a dlouhé koupací sezóny, to je dovolená Turecko

Autor obrázku: Michael Button

Turecko a dovolená to jsou dvě slova, která již řadu let patří neodmyslitelně k sobě. Chcete zažít neuvěřitelné dobrodružství? Tak neváhejte a zařiďte si Turecko dovolenou, která dnes vychází poměrně levně. Můžete se tak vypravit do země pohádek Tisíce a jedné noci.

Turecko je zemí zaslíbenou pro všechny turisty. Není se ani čemu divit. Na březích Turecka se můžeme vykoupat hned ve třech mořích. A to v moři Egejském, Středozemním a Černém moři. Turisticky nejoblíbenějšími místy pro dovolenou v Turecku jsou oblasti u Egejského a Středozemního moře.

Poloha Turecka

Turecko leží v Malé Asii a určitou malinkatou částí i v Jihovýchodní Evropě. Hraničí na severovýchodě s Gruzií a Arménií. Na jihovýchodě hraničí s Irákem a Sýrií. Na západu evropské části Turecka probíhá hranice s Řeckem a Bulharskem.

Krásné písčité pláže a dlouhá koupací sezóna, to jsou hlavní důvody, které nás každoročně lákají na Tureckou riviéru i do jiných částí. Díky velké oblibě Turecka se dovolená těší přijatelným cenám a komfortu. Navíc Turecko je země s tisíciletou historií, která vás osloví na všech místech.

Turci se usídlili dost na jihu, aby jim tam bylo dost teplo. Tento fakt přináší i jistotu krásného počasí pro dovolenou v Turecku. Počasí je tam tak krásné, že moře má velmi přijatelnou teplotu i mimo hlavní turistickou sezónu. V létě máte stoprocentní jistotu, že v Turecku nezmoknete. Déšť je v této zemi požehnáním.

Tajuplná a bohatá historie

Oblast Turecka má za sebou bohatou historii, kterou lze spatřit na každém kroku. Jeho historie se začíná psát již od 2. tisíciletí před našim letopočtem. V té době bylo Turecko pod nadvládou vyspělé Chetitcké říše, která byla velmi mocná. Právě v době této vlády vzniklo mnoho významných měst a památek. Později dobyli Turecko Římané a začíná budování města podle antické architektury.

Římané založili nové hlavní město a pojmenovali ho Efés. Právě město Efés je dnes jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších památek. Ve městě Efés uvidíte magické pozůstatky Artemidina chrámů, jednoho ze sedmi divů starověku. Pokud budete dovolenou trávit v Egejské riviéře Turecka nenechte si ujít návštěvu této památky.

Turecko vám zaručí tu správnou dávku exotiky. V Turecku se to jen hemží minarety. Minarety tvoří významnou dominantu této země. Kromě jiného se minarety hezky vyjímají i na fotkách dovezených z dovolené. Při své dovolené budete mít i jedinečnou možnost zažít návštěvu pravého tržiště.

Na tržištích se tak setkáte s tradičními řemesly. Najdete zde nožíře, sedláře, pekaře, cukráře. Můžete si zakoupit i suvenýry z velbloudí kůže. Na tržištích většinou usmlouváte i nižší cenu za suvenýr. Domů si pak odvezete památku na celý život.

Zaujalo vás Turecko a přemýšlíte nad tím, kam se tam vydat na dovolenou? Mezi hojně navštěvované destinace patří letovisko Antalya. Každé letovisko je typické nečím jiným. Záleží na vás čemu dávaté přednost.

Letovisko Analya

Je to měst ležící na pobřeží Středozemního moře a představuje východní hranici Turecké riviéry. Analya si zachovala typický ráz tureckého města a proto je v oblibě turistů. Analya je charakteristická především svým hradem, který je umístěn vysoko nad pobřežím. Rozděluje tak dvě hlavní místní pláže. Hrad stojí navštívit, už jen pro jeho výhled.

Letovisko Antalya

Antaly je město ležící v srdci Turecké riviéry. Město je obklopeno obrovským pohořím Taurus, které tak dotváří jedinečný vzhled. Antalia nabízí výlety k mnoha tureckým památkám.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress