Řecké ostrovy – dovolená plná historie, slunce a písčitých pláží

Autor obrázku: dancing_triss

Již při vyslovení slova Řecko se většině z nás vybaví léto, historické památky, moře, písčité pláže a relax. Řecko je i ideálním místem pro odpočinek. O tom svědčí i fakt, že do Řecka míří každoročně spoustu světových celebrit, aby zde strávili dovolenou.

Informace o řeckých ostrovech

Již v době dávné antiky se téměř vše točilo kolem dvou území Říma a Řecka. Jsou to právě antické památky na řeckých ostrovech i řecké pevnině, které si získávají stále větší oblibu turistů. Především kvůli historickým památkám stále více lidí vyhledává dovolenou na Řeckých ostrovech. Okouzlí své návštěvníky nejen památkami, ale i něčím jiným. Dokáže okouzlit i gastronomii, životním stylem a v neposlední řadě mořem.

Mezi řecké ostrovy patří Jónské ostrovy, Kyklady, Egejské ostrovy, Dodekánské ostrovy a ostrov Kypr. Řecko je na tyto ostrovy patřičně hrdé. Právě zde se často psaly dějiny řeckého národa.

Který řecký ostrov si tedy vybrat pro dovolenou? Každý ostrov je něčím zajímavý. Přinášíme vám pro inspiraci základní informace o řeckých ostrovech.

Jednotlivé řecké ostrovy a jejich charakteristika

Limos

Limos je malý řecký ostrůvek, který není ovlivněn masovou turistikou. Především svou pohodou a klidem doslova zve ke strávení snové dovolené. Nachází se v severní části Egejského moře. Ostrov tvoří dva malé ostrůvky propojené úzkou šíjí. Hlavní město ostrova Marina se nachází v jeho jižním cípu. Naleznete zde historické benátské opevnění a muzeum archeologie.

Lesbos

Ostrov Lesbos je třetím největším ostrovem Řecka. Leží v severovýchodní části Egejského moře, necelých osm kilometrů od Tureckých hranic. Ostrov je velice úrodný a proto také dostal přezdívku ostrov oliv. Na olivovníky zde turisté narazí na každém kroku. Hlavní město Mytiline poskytne turistům neskutečně krásný pohled na původní antickou architekturu, množství kostelů a na zbytky původního starého města.

Mykonos

Tento ostrov je součástí Kykladských ostrovů, ležících ve středozemním moři. Hlavní město ostrova se jmenuje Mykonos, tak jako celý ostrov. Ostrov je zajímavý tím, že je skoro celý ze žulového podloží. Druhou zajímavostí ostrova je jeho název. Ostrov se jmenuje po Apollonovu vnukovi Mykonovi. A i když nepatří k největším řeckým ostrovům, disponuje vlastním letištěm.

Kréta

Kréta je největším řeckým ostrovem. Kultura Kréty je od dávné historie spojená s přírodou. Úcta Kréťanů se odráží nejen v úctě k přírodě, ale i na jejich způsobu života a v náboženství. Krétský reliéf tvoří především hory. Kréta patří k ostrovů, které zažívají masový turismus.

Kos

Ostrov Kos patří do Dodekánského souostroví. Svou rozlohou je třetím největším ostrovem Dodekánského souostroví. Jih ostrova tvoří především hory a je tu často hodně větrno. Vítr je důvodem proč za cíl své dovolené volí Ostrov Kos vyznavači různých vodních sportů. Naopak sever ostrova Kos je rovinatý a láká tak cyklisty.

Chios

Tento ostrov bývá často označován, jako tajný tip na dovolenou. Během dovolené zažijete na tomto ostrově pravou atmosféru Řecka, nikoli jen zlaté pozlátko pro masový turismus. Chios totiž není dotčen masovým turismem. Svým turistům tak zajišťuje prožití pohodové, klidné a ničím nerušené dovolené.

Korfu

Ostrov, kterému se přezdívá zelený diamant. Díky častým srážkám se na tomto ostrově daří všemožné fauně a flóře, které přispívají ke kráse na první pohled tohoto zeleného ostrova. Korfu je velmi oblíbeným cílem turistů.

Rhódós

Patří k největšímu ostrovu Dodekánského souostroví. Stejným jménem se pyšní i středověké staré město, jež někdy bývá srovnáváno s Jeruzalémem. Toto město je již od roku 1988 zapsáno na seznamu UNESCO. Jeho vznik je datován na začátek 14. století. Mohutná stavba s názvem Palác velmistrů na vrcholku kopce a dlážděná Rytířská cesta patří k největším turistickým lákadlům ostrova.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress