Kuba, to jsou nádherné bílé pláže, krásná architektura, doutníky i ladné tanečnice

Autor obrázku: Les Haines

Kuba patří mezi jednu z exotických dovolených. Jde o jeden z největších karibských ostrovů. Řadí se k velice atraktivním místům, je vhodná k prožití báječné dovolené a odpočinku. Na Kubě trávil rád svůj čas i světově známý spisovatel Ernest Hemingway.

Relax a nezaměnitelná atmosféra

Dlouhé pláže plné bílého písku, litry kvalitního kubánského rumu, nepřeberné množství koktejlů, to je Kuba. Jedinečná atmosféra celého ostrova Vás dostane a nepustí. Kuba jednoznačně patří k místům s prazvláštní atmosférou. Pobyt zde vám přinese odpočinek a jednoznačné zapomenutí na starosti všedního života.

Něco málo ze zeměpisu

Jde o největší ostrov v karibském moři. V celosvětovém žebříčku zujímá 17. místo díky své rozloze. Spolu se skupinami malých ostrůvků se rozkládá na 110 860 km2. Kuba je součástí souostroví Velké Antily. Na délku měří 1250 km a šířka kolísá mezi 30 – 90 kilometry.

Nejbližší pevninou od Kuby je Florida. Pobřeží jihovýchodní částí ostrova je tvořeno pohořím Sierea Maestra. V tomto pohoří se nachází i Pico Turquino, nejvyšší bod země. Na dovolené na Kubě se setkáte i s mnoha druhy živočichů. Nachází se zde především ptáci, které nikde jinde neuvidíte.

Mějte oči otevřené a kochejte se krásou

Kuba je místo s impozantní koloniální architekturou. Pláže plné sněhobílého písku, nádherné tanečnice salsy, pláže cukrové třtiny, doutníky. To vše můžete vidět. Kuba je synonymum pro poznání, neexistuje zde ani jedno nezajímavé místo. Ať už svou dovolenou strávíte kdekoliv v této zemi, všude najdete něco, co vás okouzlí.

Kdy si naplánovat dovolenou na Kubě

Přemýšlíte nad tím, kdy je vhodné vydat se na Kubu na dovolenou? Nejlepším obdobím je čas od prosince do dubna. Vyhnete se tak parným a horkým měsícům i hurikánům. Jelikož se však jedná o turistickou sezónu na Kubě, počítejte s vysokými cenami.

Turistická sezóna se projeví v plnosti pláží. Bývají obvykle plné k prasknutí o Vánocích, Velikonocích a státních svátcích. S plnými plážemi se na Kubě setkáte i v červenci a srpnu. V této době mají totiž místní děti prázdniny, a ty tráví rády na plážích.

Počasí a jeho rozmary

O počasí se bát nemusíte. Kuba se nachází v tropickém pásu, proto zde po celý rok panují velmi příjemné podmínky. Moře je na Kubě ovlivňované golfským proudem. Střídají se zde pouze dvě roční období. A to období horka a sucha od dubna do listopadu a období dešťů od května do října.

Můžete se tady setkat s pasáty a hurikány. Pro svou dovolenou na Kubě je vhodné vybavit se prodyšným a lehkým oblečením. Vysoká vlhkost vybízí dát přednost přirozenému bavlněnému oděvu. Pozor si dejte na délku sukní a kalhot především při vstupu do muzeií, kostelů, restaurací a veřejných míst. Krátkou délkou kalhot či sukně bychom mohli pobouřit místní policii.

Přizpůsobte své oblečením místním zvyklostem

Autor obrázku: James Emery

Policie totiž dbá na to, aby nikdo z turistů svým oblečením nepobuřoval veřejnost. Proto je na Kubě úplně zakázáno obnažovaní na plážích.

Při své dovolené navštivte hlavní město Havanu. Havana je dvoumiliónové město s úžasnými architektonickými skvosty. Celé toto město je ukázkou typického života na Kubě. Za návštěvu stojí i náměstí Plaza Della Catedral. Je to nejkrásnější náměstí staré Havany. Nachází se zde spousta krásných a zrekonstruovaných budov a katedrála.

Krásná země Kuba je všeobecně místem pro klidnou dovolenou, bohatou na azurové nebe, sluneční svit a příjemný větřík. Do Evropy se tak vrátíte krásně opálení a odpočatí.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress