Díky pobytu v Bulharsku můžete prožít levnou a krásnou dovolenou

Autor obrázku: niki georgiev

Pomalu se začíná blížit léto a vy uvažujete o tom, kam vyrazíte na dovolenou. Vybíráte si zemi, kterou o své dovolené chcete navštívit? Tak nějak se neumíte rozhodnout, kterou zemi navštívit, protože je na naší planetě spoustu krásných míst, které stojí za to navštívit. Nemůžete vzhledem k finanční situaci navštívit Maledivy, Mexiko, či Thajsko? Poohlížíte se spíše po evropských zemích, jenž jsou finančně dostupnější?

Skvělým místem pro Vaši dovolenou, která Vás nepřijde na moc peněz a zároveň si zde užijete spoustu zábavy za pár korun, je Bulharsko. Doslova a do písmene je Bulharsko úžasnou zemí. Každoročně se Bulharsko řadí k nejoblíbenějším možnostem, jak prožít dovolenou. Má totiž vše co je potřeba – najdete zde krásné pláže, úžasnou přírodu, moderní města i pohoří.

Základní informace o Bulharsku

Bulharsko je poměrně malý stát, který leží na Balkánském poloostrově v Jihovýchodní Evropě. Jeho sousedy jsou Srbsko, Makedonie, Rumunsko a Řecko. Břehy Bulharska omývá Černé moře. Hlavním městem je Sofie a úředním jazykem bulharština.

V Bulharsku dochází ke střetu dvou pásem – Evropy a Asie. Rovněž se zde střetávají dvě náboženství a to islám s křesťanstvím. Neúprosný tok dějin se podepsal i na Bulharsku. Dějiny často připomínaly spíše vlny rozbouřeného moře, než klidnou hladinu rybníka. Ovšem v současné době se stalo státem po všech stránkách tolerantním.

Bolestivé jizvy minulosti, jsou již zahojeny. Bulharská republika se v roce 2004 stala členem Evropské unie. Stává se stále více vyhledávanou destinací mnoha turistů. Právě i ona zmiňovaná historie Bulharska, bohaté kulturní dědictví a rozmanitost krajiny předurčila tuto zemi k tomu, aby se stala významnou turistickou destinací.

Počasí v Bulharsku

Počasí je velmi rozmanité. Na severu má podnebí kontinentální ráz. Na jihu a východě však panuje středomořský ráz počasí. Takže je lepší volit si pro dovolenou destinace nacházející se v těchto částech země. Letní teploty se v Bulharsku pohybují okolo 21 °C – 25 °C.

Jaké letovisko v Bulharsku navštívit?

Autor obrázku: Travelbusy.com

Dovolená v Bulharsku Vás překvapí již při příjezdu do letovisek. Jsou totiž na úrovni. Těšit se můžete na písčité a čisté pláže, moře je krásně teplé, obzvláště na konci léta. Fascinující jsou i mořské vlny, které zde zažijete v plné síle.

Sluníčko zde opaluje tak trošku jinak, než jinde v Evropě. Proto, abychom se domů vrátili opálení do hněda, nemusíte celou dobu ležet na pláži. Bulharské sluníčko Vás opálí i při procházkách a prohlídkách. Pro svou dovolenou si můžete vybrat z několika letovisek.

Turisticky oblíbenou a nejznámější lokalitou je Slunečné pobřeží, které nabízí osmikilometrovou pláž. Je to nejlepší letovisko, které Vám Bulharsko může nabídnout. Najdete zde tisíce luxusních hotelů, restaurací, barů a zábavních center. Najdete i nespočet možností pro nákupy. Zejména, ženy si zamilují bulharské obchody a nakupování.

Poblíž Slunečného pobřeží se nachází i město Nesebar. Je chráněno UNESCEM. Můžete si v něm prohlédnout nejen přístav, ale i antické a byzantské památky. Objevíte kouzlo typizovaných dřevěných domečků umístěných v úzkých kamenných uličkách. Město Nesebar má své nezapomenutelné kouzlo.

V Bulharsku se nachází i jiné dovolenkové destinace. Mezi další krásná letoviska patří Primorsko, Zlaté Písky, Kiten, Lozenec, Pomorie, Sozopol, Obzor a Albema. Zapomenut se nesmí ani na hlavní město Sofie, které má rovněž co nabídnout turistům.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress