Nezapomenutelná dovolená na Korsice – rodišti Napoleona

Nastal čas jara, venku začíná svítit sluníčko a vše se pomalu zelená a rozkvétá. Jaro je časem, ve kterém se lidem začíná vracet energie a chuť začít plánovat. Nejčastěji se v průběhu jara začínají plánovat letní dovolené. Dovolená, už jen to krásné slovo v nás vyvolává pocit lenošení a odpočinku. Přemýšlíte kam pojedete vy?

Sluncem zalitá Korsika

Proč nestrávit dovolenou v jedné z nejkrásnějších zemí světa? Korsika je ideálním místem pro slunečnou a pohodovou dovolenou. Na Korsice zažijete mnoho věcí. Existuje hned několik způsobů, jak strávit dovolenou na tomto ostrově. Jde to aktivně, ale i pasivně, ležením na pláži.

Pokud patříte mezi ty, kteří milují dovolenou na ostrovech s působivou atmosférou, tak je toto místo to pravé pro Vás. Sami tak poznáte, jaké kouzlo v sobě Korsika ukrývá.

Něco málo z geografie

Autor obrázku: Martin Storbeck

Korsika má velkou výhodu. Svým geografickým uspořádáním je schopná uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších turistů. Je čtvrtým největším ostrovem Středomoří. Svou průměrnou nadmořskou výškou 568 metrů je nejhornatějším ostrovem, nacházejícím se ve Středozemním moři.

Korsika je ostrovem, o kterém se tvrdí, že byl často okupován. Na druhou stranu nebyla Korsika nikdy skutečně dobyta a porobena. Jde o strategické území, které vždy přitahovalo pozornost. Z tohoto důvodu podléhalo často různým mocenským vlivům. Bohatá a různorodá historie Korsiky je plná bohatýrů, jako vystřežených z dobrodružných románů. Zároveň je Korsika plná i těch obyčejných hrdinů všedního dne.

Korsika je ostrovem patřícím Francii. Svou rozlohou 8 722 km2 patří hned po Sicílii, Sardinii a Kypru k největšímu ostrovu Středomoří. Korsika se nachází v Janovském zálivu. Od Itálie je Korsika vzdálená 73 kilometrů. Od Francie dělí Korsiku vzdálenost 175 kilometrů. Nejblíže je z Korsiky na Sardinii, vzdálenost činní pouhých 12 kilometrů.

Zajímavostí je, že Korsika je nejřidčeji osídleným ostrovem. Trvale žije na ostrově jen 250 000 obyvatel. Většina z nich je koncentrovaná do měst. Vnitrozemské vesničky se vylidňují. I přesto je hlavním povahovým rysem obyvatel Korsiky pohostinnost a vlídnost k turistům.

S jazykem si na Korsice velké starosti dělat nemusíte. Většina obyvatel plynně ovládá francouzštinu, se kterou se na dovolené na Korsice bez problému domluvíte. Ještě se na ostrově domluvíte i anglicky a italsky. S dalšími jazyky zde však neuspějete.

Perla středomoří

Autor obrázku: Martin Storbeck

Ne nadarmo se Korsice přezdívá Pohoří v moři či Perla středomoří. Přezdívku Pohoří v moři lze zcela jednoduše vysvětlit. Má ji především díky své nadmořské výšce. Celou Korsikou se v severojižním směru táhne mohutný horský masiv, jemuž dominuje nejvyšší hora Monte Cinto, tyčící se do výše 2 706 metrů nad mořem.

Perlou středomoří je Korsika nazývaná především z důvodu své malebné krajiny. Na dovolená na Korsice máte jedinečnou příležitost pochopit smysl této přezdívky. Uvidíte divoké soutěsky s mohutnými kaskádami, podivně zvětralé skály připomínající bájné i reálné tvory. Okoupete se v lákavých zátokách s teplým mořem. Kromě toho uvidíte na Korsice i prehistorické menhiry a dolmeny či město Bonifacio vystavěné na bílých útesech.

Pestrá příroda, krásné moře i pláže

Na Korsice naleznete všechny přírodní krásy, na které si jen vzpomenete. Uchvátí vás divoká příroda, členité pobřeží, průzračné moře a překrásné pláže. Korsika není doposud cílem masové turistiky. Nesetkáte se s přeplněnými plážemi. Ovšem ani ubytování není tak luxusní. Nečekejte na Korsice luxusní hotelové komplexy.

Dovolená Korsika neznamená jen lenošení na jejich kouzelných plážích a koupání v moři. Dovolená Korsika není jen o objevování a prolézání křížem krážem všech jejich míst. Místo toho raději objevte opravdovou Korsiku – záhadnou, plnou mystiky a starobylých zvyků.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress