Potápění, bájná minulost, odlišná kultura a krása přírody, to je dovolená v Egyptě

Proč strávit dovolenou v Egyptě? Egypt je čím dál tím více oblíbenějším cílem českých turistů. Nabízí tisíce možností, jak strávit dovolenou. Můžete si naplánovat cokoliv, záleží jen na Vás, co máte chuť dělat.

Máte chuť na potápění v Rudém moři, či na plavbu po Nilu ke starověkým chrámům a hrobkám? Egypt vám obě přání splní. Užijete si moře, privátní pláže a potápění u jedněch z nejkrásnějších korálů na světě. Neodmyslitelnou součást dovolené tvoří i služby all inclusive.

Tajemná minulost v krásném prostředí

Autor obrázku: Derek Keats

Egypt je zemí obestřenou záhadami a tajemstvími. Je plná kontrastů, žhavých saharských pouští, ale i zemí životodárného Nilu. Nikde jinde na světě nenajde tolik pyramid, faraónů, sving.

Egypt byl a je i nadále záhadou. Množství tajemství lidstvo nikdy nedokáže vysvětlit. Snoubí se zde dávná historie dob faraónů s moderní civilizací.

Moře je průzračné, zářivě modré, místy temně azurové. Barvy oživují tisíce druhů rybek, korálů, podmořských jeskyní a vraků lodí. Tato země ukouzlí každého návštěvníka. Očaruje nejen svými pyramidami obklopenými tajemstvím, ze kterého se dají dech, ale i svou bohatou historií.

Něco více o Egyptu

Rozprostírá se velkou částí na severovýchodním cípu afrického kontinentu. Sinajským poloostrovem zabíhá Egypt až do Asie. Na severu hraničí se Středozemním mořem a na východě s mořem Rudým. Z jihu a ze západu je obklopen Libyí a Súdánem.

Osu země tvoří úrodné údolí řeky Nilu, které ústí širokou deltou do Středozemního moře. Ostatní části Egypta obklopuje kamenitá i písčitá poušť. Poušť přechází v rozeklané horské hřebeny na řadě míst. Egypt se stal proslulým především díky největší starověké civilizaci. Svou slávu si uchoval i díky pyramidám, chrámům a mumiím.

Oficiálně název je Egyptská arabská republika. Hlavní město Káhira je někdy díky své poloze označována za Matku světa. Úředním jazykem je arabština, ovšem v podnikatelské a státní sféře se domluvíte anglicky. Nemusíte se tak bát, že se na dovolené nedomluvíte.

Klidné teplé počasí

Počasí na dovolené vás ničím nepříjemným nepřekvapí. V Egyptě je velmi teplé počasí v průběhu celého roku. Leží totiž v subtropickém podnebném pásu Afriky. Zajímavostí je, že rozeznává jen tři roční období. Jedná se o zimu, první léto a druhé léto.

Autor obrázku: jay8085

Nejvhodnější dobou pro dovolenou v Egyptě je období od října do března. V této době jsou v Egyptě nejpříjemnější teploty a nehrozí tropická horka. S deštěm se v turistických destinacích nemáte šanci setkat. Teplota moře je po celý rok pro středoevropany velmi příjemná. Většina turistických destinací se nachází u Rudého moře.

Asi největším lákadlem turistů je možnost vykoupat se v Rudém moři. Svými úchvatnými korálovými útesy a vraky potopených lodí je jedinečné. Není snad krásnějšího zážitku z dovolené, než právě potápění se v tomto moři. Máte jedinečnou možnost prohlédnout si podmořský svět, ale i potopené vraky lodí z jejich podmořským životem. V Egyptě naleznete spoustu potápěčských škol, nemusíte se tedy bát, že potápění nezvládnete.

Dovolená v Egyptě uspokojí i turisty dychtící po historii a památkách. Kde jinde, než tady bychom našli tolik zajímavých míst. Z každého místa na nás dýchne kus starověké civilizace. K zajímavým místům patří Káhira, Gíza, Luxor, Údolí králů a mnoho dalších míst.

Káhira

Je hlavním městem Egypta a přezdívá se jí „matka měst“. Obrazně řečeno se rozkládá na rozhraní tří kontinentů. Právě tady se před 5 0000 lety střetaly a prolínaly kultury Evropy, Blízkého Východu, Asie a Afriky. Nachází se zde bezpočet církevních památek – mešit a koptských kostelů. Obrovským zážitkem je návštěva Egyptského muzea, které ukrývá zlatý Tutanchámuv poklad. Dále můžete navštívit věž na ostrově Al-Gázirá ve tvaru lotosu. Pokud budete již unavení chozením po památkách, navštivte některou z místních hospůdek.

Gíza

Gíza je známa především svými pyramidami. Můžete tak obdivovat tajemné hrobky vládců Staré říše. Nachází se tu i sfinga. Gízu nemusíte nijak složitě hledat, je totiž předměstím Káhiry.

Autor obrázku: VasenkaPhotography

Luxor

Toto město leží asi 700 kilometrů od Káhiry. Bývá nazýván městem paláců. Najdete zde Amonův chrám, který stojí přímo na břehu Nilu. Rovněž se zde nachází muzeum, ve kterém jsou umístěny exponáty z období vlády Achatona, který se jako jediný odvážil zamítnout panteon bohu.

Údolí králů

Je tajemným a magickým místem, které se stalo místem odpočinku panovníků 18 – 20. dynastie. Nalézá se tu 25 královských hrobů a dále 37 hrobů vysokých státních hodnostářů. Pohřben je tady farón Seti I., Tutanchamon a Ramsess. Nedaleko se nachází i Údolí královen, kde je pohřbeno na sedmdesát hrobů královen a princezen 18. – 20. dynastie.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress