Exotická dovolená na ostrovech Maledivy

Dovolená na Maledivách je dovolená ve všech nejnádhernějších barvách světa. Maledivy jsou rájem na zemi. Tento krásný ráj se rozkládá v Indickém oceánu. Jsou doplněné o velké množství korálových ostrůvku, jejichž břehy omývá křišťálově průzračná voda. Exotickou atmosféru dovolené na Maledivách doplňuje azurově modré nebe bez jediného mráčku.

Autor obrázku: Nattu

Tyto ostrovy jsou ideálním cílem pro potápěče, šnorchlisty i obdivovatele nádherného podmořského světa. Tito lidé zažijí na Maledivách neuvěřitelnou podívanou. Dlouhé pásy korálových útesů lákají hejna pestrobarevných rybek, menších druhů rejnoků, želv i chobotnic. Ve vzdálenějších vodách se vyskytují menší druhy žraloků, murén, želv. Na mořském dně naleznete i jeskyně a vraky starých potopených lodí, které jsou domovem větších druhů ryb.

Základní informace o Maledivách

Maledivské souostroví se rozprostírá v Indickém oceánu a tvoří jej 1 192 ostrovů a ostrůvků. Celková rozloha činí 100 000 km2. Maledivské ostrovy jsou rozděleny do 20 atolů. Atoly jsou správní oblasti Malediv.

Hlavním městem je město Malé, které leží na stejnojmenném ostrově, jenž je součástí atolu Kaafu. Město je hlavní obchodní oblastí celého souostroví. Nachází se zde velký obchodní přístav, důležité vládní budovy a organizace. Malé patří k městům, které disponuje nejvyšší hustotou zalidnění na celém světě.

Díky umělému rozšíření se město Malé propojilo s ostrovem Villingili a uměle vybudovaným ostrovem Hulhumalé. Z architektonického hlediska je ve městě Malé zajímavé Islámské centrum a Páteční mešita pocházející z roku 1656. Úředním a běžně používaným jazykem na Maledivách je dihévština. Psaná podoba dihéštiny se nazývá thaana, obsahuje 24 písmen a píše se zprava do leva. Běžným dorozumívací a druhým oficiálním úředním jazykem je angličtina.

Počasí na Maledivách

Autor obrázku: Mohd Althani

Charakter podnebí ovlivňuje především oblast rovníku v jehož blízkosti se souostroví nachází. Typické tedy je, že panuje slunečné tropické podnebí. Od moře vane jemný vítr, který sebou přináší vydatné srážky.

Během roku se zde vyskytují dvě monzunová období – jihozápadní a severovýchodní. Jihozápadní monzun hullhangu přetrvává od května do listopadu.

Po dobu jeho trvání můžeme očekávat silný vítr a vydatné srážky. Severovýchodní monzun iruvai probíhá od prosince do března. Monzunové proudění ovlivňuje především četnost srážek. Turistická sezona probíhá na Maledivách v průběhu celého roku. Teploty se vyšplhají k 31°C a i moře má po celý rok neměnnou teplotu 27 °C.

Obyvatelé Malediv

Maledivané jsou velmi věřícím národem. Právě z jejich víry vyplývá přívětivý duch ke všem ostatním lidem a velmi vysoká soudržnost s rodinou a blízkými. Žijí velice skromně, milují hudbu a tanec, patří k nejlepším organizátorům společenských akcí.

Co vše vám nabídne dovolená prožitá na Maledivách

Maledivské souostroví nabízí ideální podmínky téměř pro všechny vodní sporty, k nejoblíbenějším patří vodní lyžování, windsurfing, plachtění, projížďka na skútru nebo plachtění na katamaránu. Všechny turistické ostrovy disponují bohatou nabídkou služeb sportovního vyžití, s možností vypůjčení si kompletního sportovního vybavení. Výjimkou není ani přítomnost plně vybavených potápěčských škol, které se nachází téměř na každém ostrově. Hotelové resorty vyšší kategorie a luxusní vilové komplexy mají v nabídce tenisové a squashové kurty, plně vybavenou posilovnu, saunu, kosmetické studio a wellnes programy.

Maledivské souostroví nabízí i historické památky. Historické památky, výškové budovy, starobylé domy a spleť úzkých dlouhých uliček naleznete ve městě Malé. K nejvýznamnějším historickým památkám celého světa patří mešita Hukuru Minskiy pocházející ze 17. století. Palác Mulee-agge je dalším architektonickým veledílem. Tento palác byl v minulosti sídlem sultána Mohameda Sansunddeena III.

K zajímavým prohlídkám patří stálá expozice historických předmětů nacházejících se v Národním muzeu, jenž sídlí v bývalém Sultánově paláci. Při prohlídce hlavního města bychom neměli opomenout ani návštěvu vyhlášeného Rybího trhu, který se rozprostírá na severním nábřeží. Bohatá nabídka rozmanitých druhů ryb, čerstvost a vysoká kvalita je na tomto trhu zaručená. V nedaleké blízkosti rybího trhu se nachází místní tržiště, ve kterém můžeme zakoupit čerstvou zeleninu a ovoce, nejrůznější druhy koření, oblečení, šátky či nejrozmanitější druhy suvenýrů.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress