Zajeďte si na Sardinii, která má jedny z nejkrásnějších pláží, ale i hory a kaňony

Proč strávit dovolenou na Sardinii? Pro svou pestrost zaručeně nadchne milovníky moře, hor a jeskyní!

Sardinie je druhým největším ostrovem ve Středozemním moři. Sardinie leží na dohled od francouzské Korsiky. Láká do svých pomezních letovisek nejen celebrity z celého světa, ale i řadu obyčejných turistů. Sardinie nabízí krásná místa všem, kdo si je chtějí vychutnat za rozumnou cenu. Vyzkoušejte nedotčené pláže a blahodárný klid. Po dovolené na Sardinii se budete cítit jako znovu zrozeni.

Obdivujte antické města

Autor obrázku: Martin Michálek

Sardinie patří mezi kouzelný ostrov ležící ve Středozemním moři. Disponuje čarokrásnými písčitými plážemi, azurovým mořem a téměř nedotčenou přírodou. Patří mezi nejdéle osídlené části Evropy a má převážně hornatý povrch, který je potržen velkou rovinou na jihozápadě. Tento kout byl osídlen již v prehistorii.

I pozdější osídlení zanechala na Sardinii své stopy. Jedná se o velice zajímavé stopy, které si ostrov opatruje. Spatřit je můžete o své dovolené i vy. Na Sardinii naleznete zbytky antických měst, středověkých opevnění i orientálních vesnic.

Sardinie je italským ostrovem. Je rozdělená na čtyři správní celky. A to na správní části: Sassari, Nuoro, Osristano a Cagliari. Cagliari je zároveň hlavním městem Sardinie. Ostrov je místem stvořeným pro celoroční dovolenou. Jedině zde zažijete romantickou a nádhernou atmosféru.

Atmosféru na Sardinii vytvářejí především tradice sardského lidu. Tyto tradice sahají hluboko do historie. Sardinie byla ve svých přebohatých dějinách středem zájmu mnoha národů. Ale turistický svět začal Sardinii objevovat teprve nedávno. Sardinie vám nabídne nejen odpočinek a relaxaci, ale i poznání historie a architektury.

Náboženské prvky se na Sardinii harmonicky mísí s archaickými zvyky tradicemi. S mnohými svátky jsou na Sardinii spojeny kulturní přehlídky. Každá kulturní přehlídka, která se za jisté bude o vaší dovolené konat, představuje jedinečnou příležitost seznámit se s bohatými folklorními tradicemi. Dostanete ojedinělou příležitost nahlédnout do sardinské duše plné zádumčivosti, zasmušilosti, nostalgie a křesťanské víry.

Není lepšího místa pro dovolenou, než je Sardinie. Nadarmo se jí neříká „Evropský Karibik“. Na pobřeží Sardinii najdete kus Francouzské riviéry, Karibiku, Seychelských ostrovů i Tichomoří. Je to ostrov s nejkrásnějšími plážemi, který lemují romantické zátoky.

Bohatý povrch Sardinie

Autor obrázku: Martin Michálek

Velice zajímavý je i povrch Sardinie. Ostrov totiž disponuje velmi rozmanitým povrchem. Povrch Sardinie je tvořen horami protkanými četnými kaňony, které dosahují výše našich Krkonoš až po náhorní plošiny a nížiny. Na Sardinii naleznete i jeskyně, které jsou přístupné pouze z moře.

Současný život ostrova láká především svými typickými civilizací nedotčenými horskými a rybářskými vesničkami. Skutečným skvostem ostrova však jsou duhové zálivy. Duhové zálivy mají pláže pokryty běloskvoucím pískem. Není jiného místa ve středomoří, kde bychom našli tak překrásné koupání. Koupání, kde voda přechází všemi odstíny od azurově modré, až po temně zelenou.

Sardinské krásné počasí dělá z ostrova cíl turistů, kteří touží po odpočinku a krásné přírodě. Sardinie je ráj milovníků přírody, koupání a historie. Sardinie dovolená nabízí neopakovatelné prožití zážitků z dovolené.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress