Navštivte Paříž – město s bohatou historií a památkami 2. díl

Vítěžný oblouk

By: adam w

Oblouk byl nechán vystavět Napoleonem Bonapartem, jako upomínku k vítězství v bitvě u Slavkova. Jak už bylo řečeno, nachází se na konci známého francouzského bulváru Champs elysées uprostřed náměstí Place Charles-de-Gaulle. Uvnitř stavby lze navštívit malé muzeum, které je zaměřeno na historii stavby. Z terasy jeho veřejnosti přístupné stříšky můžete pohlédnout do okolí. Výška hlavního oblouku je až neuvěřitelných 29 metrů a výška celého monumentu potom činí celých 51 metrů. Oblouk je bohatě zdobený a je tedy na co se dívat.

Invalidovna

Jedná se o komplex budov v Paříži. Zahrnuje Muzeum armády, které turisty seznamuje s vojenskou historií Francie. V další řadě je tu vojenská nemocnice a domov pro válečné veterány, což byl i prvotní účel Invalidovny. Jsou zde pohřbeni někteří z největších válečných hrdinu celé Francie. Nejznámějším je Napoleon Bonaparte, který zemřel na Sv. Heleně. Stavbu nařídil Ludvík XIV. v roce 1670. Můžete si ji projít za pouhých 9 euro. V případě že váz nezajímají vojenské sbírky, projděte se od ní k řece Seině po promenádě, stromy lemované.

Versailles

Zámek v Paříži, jež je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO již od roku 1979. Mezi jižním a severním křídlem se rozkládá královské nádvoří. Dále za ním je další, mramorové obklopené jádrem zámku. Toto vše je zakončeno zrcadlovým sálem, který je nejprostornější místností jádra zámku. Je dlouhý 79 metrů a má překrásnou bohatou malířskou výzdobou. Na nádvoří jsou sochy a dříve se zde konala divadelní představení. Projít se můžete také krásnými zahradami zámku, kde není takový turistický ruch jako v samotném zámku. Vstupné do Versailles vás vyjde na patnáct euro.

Notre Dame

Dříve také Chrám matky Boží je chrám ve Francouzském regionu Île-de-France. Je ukázkou krásné gotické architektury a její výstavba trvala neuvěřitelných 183 let a to již od roku 1163. Průčelí chrámu zdobí sochy a její věže měří celých 69 metrů. Katedrála je schopna najednou pojmout až devět tisíc lidí, takže přílišné čekání na vstup zde nehrozí. Okna jsou vyplněna pestrými vitrážemi a jsou zde i varhany sedmnáctého století. V katedrále jsou ve věžích umístěny zvony. Největší z nich, Emmanuel, váží třináct tun a oznamuje okolí celé hodiny. Je využíván tak při bohoslužbách a významných příležitostech.

Sacre Coeur

Bazilika, navštěvována mladými i staršími páry, které tráví čas na zatravněné ploše, která se před ní rozkládá. Jde o druhou nejnavštěvovanější pamětihodnost. Ročně ji navštíví přes deset milionů turistů. Mísení románského a byzantského stylu dodává této stavbě na monumentálnosti. Stavba byla zahájena již roku 1875, ale kvůli první světové válce zde první bohoslužba proběhla až roku 1919. Stavba má čtyři menší kopule. Dominantu tvoří pátá největší, která má 83 metrů, je zakončena lucernou s kolonádou. Zvonice obsahuje obrovský zvon, který váží téměř devatenáct tun. Stavbu zdobí pětimetrová socha Krista.

Zde je přehled nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších památek v Paříži. Návštěva těchto krás ve vás jistě zanechá překrásné vzpomínky.

 


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress