Kouzlo Korsiky – 2. část

By: Conan

Přečtěte si pokračování první části článku o kouzlu Korsiky.

Na druhý den ráno jsme se doploužili k autobusu, všichni unavení a plní očekávání co nás čeká. Čekala na nás jedna z nejhezčích pláží Korsiky, takzvaná oblázková pláž v Portu. Zde jsem poprvé propadla potápění, protože místní útesy a mnohem teplejší moře přímo volali po koupání. Celé dny jsme proleželi na plážích a večery trávili v místním městečku, které zářilo pouličními lampami, vonělo pestrým jídlem a hudebníci předváděli své umění. Náš kemp měl o mnoho kvalitnější sociální zařízení, než předešlé naše ubikace. Také zde bylo asi nejvíce turistů, zejména Němců. Pláž byla hlídána plavčíky, jako v Pobřežní hlídce a večer jsme zde popíjeli velmi chutná korsická vína.

Cestou k poslednímu kempu jsme navštívili hlavní město Korsiky – Ajaccio, v němž je rodný památník a muzeum Napoleona Bonaparte, abychom skončili v kempu U Libecciu nedaleko Propriana, kde jsme potkali další českou výpravu. Jednalo se o kemp s bazénem a nejkrásnější pláží. Pláž byla písčitá a moře je v těchto místech nejteplejší. Jedinou nevýhodou jsou zde nárazově všude přítomné žahavé medúzky.

Posledním městem, které jsme před návratem do Bastie navštívili, bylo Bonifacio, město visící na útesu. Je zde mnoho zajímavých památek, například nespočet schodišť: schodiště sv.Rocha, schodiště krále aragonského, které je vytesáno přímo do skály a stoupá od hladiny moře až k městu. Další zajímavou atrakcí je zde městský přístav pod městem s velkým množstvím restaurací, obchůdků a výborné zmrzliny, kterou vám na plastových lžičkách nechávají zdarma ochutnat. Bonifacio je překrásné město, kam se sjíždí bohatší klientela a je určena pro náročnější turisty, kteří se raději ubytují v hotelích.

Naše cesta končí tam, kde začala v Bastii. Když se naše loď odrazila od břehu Korsiky, právě zapadalo slunce a Korsika se probouzela za romantické hudby k nočnímu životu.

Nutno podotknout, že místní lidé jsou velmi přátelští, srdeční se smyslem pro humor a zvláštními dopravními pravidly, kterým rozumí jenom oni. Korsiku musíte určitě navštívit, protože na tak malém místě najdeme slunečné pláže, bohaté lesy i nezkrotná pohoří.

 

 

Věra Rynešová

Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress