Francie není jen Eiffelovka

Do Francie lidé jezdí zejména proto, aby se podívali na Paříž a známou Eiffelovku, avšak je t velké země, která má spoustu jiných krásných míst. Za podívanou rozhodně stojí Provence. Romantická městečka rozzáří nejen romantické duše.

První kroky míří do Avignonu

Avignon je bývalé papežské sídlo. Jde o krásné městečko, které patří na seznam UNESCO. Jako symbol města můžeme označit Avignonský most, který sice není celý dochovaný. Z původních dvaadvaceti oblouků zbyly pouze čtyři, ale stále jde o krásnou památku. Za zmínku stojí Papežský palác, který obklopují hradby. Mimo tento palác zde najdeme spoustu dalších klášterů a kostelů.

Neodolatelný provensálský ráz

Malebná vesnička Gordes patří mezi nejkrásnější v celé Francii, možná díky tomu, že má pravý provensálský ráz. Vše je vystavěno z kamene, což je tradiční provensálský materiál. Nikde zde nenajdete ploty, protože ty jsou nahrazeny kamennými zídkami. Nedaleko odtud se také nachází množství levandulových polí, kde se můžete nechat unášet zvláštně fialovou barvou a pronikavou vůni, která údajně uklidňuje. A všude po městech nabízejí různé suvenýry, na kterých je tato rostlina často vyobrazována anebo dokonce můžete zakoupit vonný pytlíček s levandulí, která k Francii jednoznačně patří stejně jako parfémy.

Město umělců

Poté byste měli navštívit Aix-en Provence, což je město nejednoho umělce. S tímto městem se pojí třeba slavný spisovatel Émile Zola, který napsal Zabijáka anebo také malíř Paul Cézann. Kromě toho je to kouzelné městečko, kde je spousta fontán. Můžete se podívat do katedrály St. Sauver anebo do atelieru onoho slavného malíře. Ale také si můžete jen sednout v kavárně a nechat na sebe působit zdejší atmosféru.

Když Francie, co jiného, než parfém?

Můžete navštívit i městečko Grasse. V tomto městečku můžete navštívit jednu z mnoha parfumerií, které jsou po celé oblasti Provence. Zde poznáte, jaké vůně jsou oblíbené ve Francii, a třeba najdete nějakou, která by okouzlila vás a přiveze si domů krásný a hodnotný dárek.

Nesmí chybět ani chvilka u moře

Pokud si chcete po tom náročném výletě aspoň na chvíli odpočinout u moře, tak můžete navštívit městečko Nice, kde se vám nabízí přímo Azurové pobřeží. Ale pokud jste neměli dost objevování, tak se můžete podívat do starého města, které je plno kamenných uliček a zajímavých historických budov. Za zmínku také stojí Anglická promenáda. A nejvýznamnější budovou na této promenádě je Opera. Samozřejmě, že jsou zde i náměstíčka, na kterých můžete navštívit různé kostelíky a katedrály.

Z Francie si můžete odvést spoustu suvenýrů, odpočinek a klid, ale také mnoho zážitků a nezapomenutelných vzpomínek na kouzelná místa.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress