Dovolená s dětmi u moře

Autor obrázku: grant rambojun

Snad každý rodič, který si přečte název toho článku, nám dá za pravdu, že dovolená s dětmi u moře je to nejkrásnější. Rodina má jedinečnou příležitost strávit společně chvíle plné zábavy, dobrodružství, radosti a především vzájemné blízkosti. Vždyť přes rok je tolik starostí, že není někdy čas strávit společně s dětmi delší čas. Jenže proto, aby byla dovolená s dětmi u moře bezchybná, je nutné dobře zvážit destinaci dovolené a program jednotlivých dnů.

Dovolená s dětmi u moře je především o tom, že bychom měli dobře zvolit destinaci. Kromě správného výběru destinace musíme dopředu naplánovat i zábavný program pro děti. Musíme si dát pozor i na věci, kterými by se dovolená mohla pokazit. Prostě a jednoduše pohodová dovolená s dětmi u moře se musí dlouho dopředu naplánovat. Jedině tak získáte jistotu, že nebude fiaskem.

Plánování dovolené u moře s dětmi

V trošku dávnější minulosti byla dovolená u moře s dětmi tabu. Naštěstí pokročila doba a cesta k moři se stala skutečností. Většina rodičů se snaží o to, aby se s dětmi dostali k moři. Této skutečnosti si je vědoma i řada zahraničních destinací. Snaží se nabídnout co největší komfort nejen rodičům, ale i dětem.

Veškeré plány je nutné částečně podřídit věku dítěte. Od věku dítěte se odvíjí nejen volba destinace, ale také volba dopravního prostředku, kterým se k moři chcete dopravit. Cestování s menšími dětmi není totiž vůbec snadnou záležitostí. Názor odborníku, kterým dopravním prostředkem je nejvhodnější s dětmi cestovat zní: jedině autem. Naopak je velmi nevhodné používat hromadné prostředky dopravy.

Dopravní prostředky na dovolenou s dětmi u moře

V hromadných prostředcích se totiž jen velmi těžko udržuje stálá teplota a čerstvý vzduch. Budete-li chtít letět letadlem na dovolenou s dětmi k moři, nezapomeňte na bonbóny. Před vzlet a přistáním je vhodné dát dětem do pusy bonbón. Pokud letí na dovolenou k moři s kojencem, je vhodné ho kojit při vzletu i přistání. V případě, že kojence již nekojíte, dejte mu napít z lahve.

Při volbě destinace zvažte nejen ubytování, ale také volnočasové aktivity. Volnočasové aktivity, které se dají v destinaci využít, Vám mohou pomoci děti při nudě zabavit. Dovolená s dětmi u moře se stává zlým snem v okamžiku, kdy se děti začnou nudit a zlobit.

Dnes je velkou výhodou, že většina destinací počítá s přítomností malých návštěvníků. Jestliže se ubytujete v hotelu či penzionu za děti do 2 let často neplatíte. V případě starších dětí dostanete různé slevy či bonusy. Většina hotelů a penzionů má pro děti připravené různé animační programy. Děti se tak rozhodně na dovolené nudit nebudou.

Evropské destinace vhodné pro dovolenou s dětmi u moře

Autor obrázku: Official U.S. Navy Page

Ideální dovolená s dětmi u moře se dá zažít v mnoha evropských destinacích, které jsou obvyklým dovolenkovým úročištěm rodin s dětmi. Vyhlášenými destinacemi jsou Bulharsko a Chorvatsko. Děti se zde vydovádí na písčitých plážích, kde mohou stavět hrady a bábovičky z písku. Větší děti si pak můžou užít zábavu na skluzavkách, šlapacích kolech či v kajaku. Ideálními plážemi pro dovolenou s dětmi u moře v Chorvatsku jsou pláže ve městě Pag a Staré Novalji.

Proto, aby vaše dovolená byla ideální, je vhodné se vyhnout i dlouhým procházkám. Obzvláště v případech, že máte malé děti do 7 let. Tyto děti neocení dlouhé procházky a obhlížení památek. Děti výlet neocení a dají vám to zřetelně najevo. Raději jim proto dopřejte zážitek v podobě plavby na lodi, potápění ponorkou či zážitek na nějaké vodní atrakci. Věřte, že v tu chvíli budete pro děti nejúžasnější rodiče na světě.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress