Dovolená Chorvatsko 2014

Autor obrázku: e*v

Chorvatsko patří mezi stálice letní dovolené. Kdyby ještě existovala rakouská monarchie, bylo by chorvatské moře tak trochu i mořem českým. Bohužel rakouská monarchie již neexistuje, ale chorvatské moře je stále v létě i trošku české. Do Chorvatska míří každoročně statisíce turistů. Výjimkou nebude ani rok 2014, dovolená Chorvatsko 2014 bude ve velké oblibě. Co vlastně přitahuje turisty do Chorvatska? Přitahuje je čisté moře, okouzlující příroda, zlepšující se služby a malá vzdálenost z České republiky.

Tradice kontaktů mezi Chorvaty a Čechy

Tradice vzájemných kontaktů mezi Čechy a Chorvaty sahá daleko do minulosti. Češi a Chorvaté mají mezi sebou vzájemné hluboké vztahy. Již od dob národního obrození, patří tyto dva národy k sobě. Co se týká novodobých dějin Chorvatska, tak to byli právě Češi, kteří se stali prvními průkopníky dovolené u Jaderského moře. Ovšem s Chorvatským národem jsme drželi i v časech zlých a to především v 90. letech dvacátého století v průběhu války na Balkáně.

Zejména z tohoto důvodu existuje v Chorvatsku početná česká menšina. Spousta Čechů v Chorvatsku pracuje, nebo se tam přestěhovala natrvalo. Nejsilnější zastoupení má česká menšina v chorvatských městech Slavonia a Duruvaru. V těchto městech existují české školy. Lidé natrvalo žijící v Chorvatsku rádi vidí a hovoří se svými krajany.

Proč jet na dovolenou 2014 do Chorvatska?

Dovolená v Chorvatsku 2014 Vám nabídne krásně čisté moře. Je celkem zbytečné platit za dovolenou velké finanční částky, cestovat několik stovek kilometrů a trávit několik hodin zdlouhavým cestováním, když toužíte po klidné dovolené u čistého moře. Jedno z nejčistších moří má Česká republika kousek pod nosem. Ano, je to Chorvatský Jadran. Vysoká slanost a specifické podloží způsobují i zaručují jeho čistotu. Chorvatsko je díky 1 185 ostrovům, ostrůvkům, hřebenům a útesům velmi rozmanité.

Chorvatsko se nazývá Evropou v malém. Naleznete zde od všeho trošku. Uvidíte rozeklané skály, mírná údolí, vysokohorské štíty, úrodné nížiny, hluboké lesy, čisté moře, divoké řeky i močály. Vždyť Chorvatsko má osm národních parků.

Nádherným parkem, který je fajn navštívit je park Mijet. Tento národní park Vás nenechá na pochybách, že jste nalezli Oddyseův ostrov. Jen na takto kouzelném místě mohl Oddyseus potkat krásnou nymfu Kalypso. Přesně, tak jak toto praví prastará legenda. Park je ve skrze nádherný a učaruje vás nejen přírodou, ale i památkami.

Chorvatsko a jeho znovu zpřístupněné oblasti

Chorvatsko znovu otevírá své znepřístupněné oblasti a památky. Tyto oblasti byly v 90. letech dvacátého století kvůli probíhající válce nepřístupné. Zaminované regiony jako by zmizely z mapy světa. Postupné zpřístupňování těchto oblastí rozšiřuje i možnosti, kam vyrazit v Chorvatsku v roce 2014 na dovolenou. Tam, kde bylo v minulosti potřeba si dávat pozor, není se dnes již čeho bát. Lokality, do nichž se dřív nesmělo, mohou turisté tak dnes znovu objevovat.

Chorvatsko a ubytování

V posledních deseti letech se v Chorvatsku zlepšuje i ubytování. Pravdou je, že ještě stále nalezneme v Chorvatsku hotely připomínající spíše vysokoškolské koleje, než přijatelný hotelový standart. Ovšem investice, které plynou do ubytovacích kapacit, jsou již patrné. Rekonstrukce hotelů a hotelových pokojů zvyšují kvalitu ubytování. Za tři hvězdičky si v Chorvatsku pořídíte solidní standardní bydlení.

Chorvatsko 2014 – nabídka dovolenkových aktivit a neobvyklých zážitků

Nejen ležením u moře, chce člověk trávit svou dovolenou. Proto Chorvatsko rozšířilo nabídku aktivit, které umožňují každému z nás strávit dovolenou podle svých představ. V Chorvatsku můžete zkusit jízdu na koni, na raftu, hrát tenis, golf, potápět se. Navštívit můžete muzea, byzantské památky, národní parky a mnoho dalšího. Záleží na nás samotných, jaký program si na dovolenou připravíme.

V posledních letech turistům už nestačí jen běžná dovolená u chorvatského moře. Stále více turistů touží po nových a neobvyklých zážitcích. A většina z nich chce být daleko od křičících a hučících davů lidí. Takovému typu dovolené se říká „Robinsonáda“. Chorvatsko nabízí velkorysé možnosti pro tento typ dovolené.

Je vzrušují vydat se na plavbu jachtou po Dalmatských ostrovech či prosluněném národním parku Kornati, který má na 140 ostrovů. V nabídce je také pobyt na venkově v blízkosti moře. Nádherným a hodně neobvyklým zážitkem dovolené v Chorvatsku je noc strávená na blikajícím majáku. Nebo týden strávený v zátoce, nad kterou se tyčí skaliska a jediný přístup je po moři.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress