Spojené arabské emiráty, luxusní a exotická dovolená

Autor obrázku: Sarah_Ackerman

Spojené arabské emiráty poskytují opravdu velmi exotickou dovolenou. Vždyť kdo z nás by netoužil potom, strávit dovolenou v exotické krajině. Spojené arabské emiráty dovolená Vám bezpochybně zaručí klidné a pohodové prožití vašeho volna. Ve Spojených arabských emirátech prožijete luxus arabského světa. Při troše štěstí můžete o své dovolené potkat i šejka.

Spojené arabské emiráty a jejich raketový vzestup odstartovala v 60. letech minulé století těžba ropy a zemního plynu. Jsou federací sedmi států, ležících na východě Arabského poloostrova. Právě díky obrovským finančním prostředkům získaných těžbou černého zlata čili ropy, jsou dnes Spojené arabské emiráty jednou z nebohatších zemí světa. Spojené arabské emiráty dovolená, je synonymem pro luxus, okázalost a bohatství.

Poznejte zatím nepoznané

Zámožní šejci jsou tak rozmarní, že především díky ním, budete mít možnost poznat při své dovolené množství nových a úchvatných staveb. Zároveň poznáte i uměle vytvořené ostrovy rozličných tvarů. Většina obyvatel Spojených arabských emirátů žije v dynamicky se rozvíjejících městech při pobřeží. Avšak setkáte se zde i tradičním způsobem života. Tradiční arabský způsob života vyznávají skupiny pouštní kočujících beduínů.

Spojené arabské emiráty jsou stále populárnější i pro české turisty

Zejména v měsících, kdy v České republice vládne zima, se zvětšuje poptávka po dovolené ve Spojených arabských emirátech. Čeští turisti se sem jezdí ohřát na teplé sluníčko. U arabských břehů nachytají trochu bronzu a naberou energii.

O Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty se oficiálně nazývají Al-Imarát-al Arabíja-al-Muttahida. Tato republika se nachází na blízkém východě v jihozápadní Asii. Ze severu zemi omývají vlny Perského zálivu. Z východu pak pobřeží omývají vlny Ománského zálivu.

Spojené arabské emiráty hraničí se Saudskou Arábií a Ománem. Hlavním městem je Abu Dhábi. Rozloha země činní 83 600 km2. Úředním jazykem je arabština. Turisté se ovšem nemusí bát, že by se o odvolené nedomluvili. Dorozumíte se zde německy, anglicky i francouzsky.

O počasí se bát nemusíte. Kombinace pouště, moře a polohy přímo na obratníku Raka činí zdejší podnebí velice horkým a tropickým. Slunce zde svítí po celý rok. Zimy jsou mírné. Tropická horka nastávají především v létě, ale na pobřeží jsou doprovázená velkou vlhkostí vzduchu.

Letoviska Spojených arabských emirátů

Překvapí vás prostornými a písčitými plážemi i průzračným mořem. Letoviska vám nabídnou i velmi široké sportovní využití. Od tradičních vodních sportů až po golf a tenis. Pozor si jen dejte na rozlišování pláží. Ve Spojených arabských emirátech se totiž pláže dělí na pláže hotelové a veřejné.

Toto rozdělení pláží při vaší dovolené je vhodné akceptovat. Na hotelových plážích neplatí žádná omezení a lze se koupat normálně v plavkách. Jiné to je ovšem při vstupu na pláž veřejnou. Zejména ženy se vystavují nepříjemnostem. Podle tamních pravidel se ženy na veřejných plážích mohou koupat pouze zahalené.

Dopřejte si dobré jídlo

Za ochutnání při dovolené ve Spojených arabských emirátech stojí i arabská kuchyně. Najdete ji při každém hotelovém komplexu. Připravte se především na ochutnávku skopového masa, kuskusu a zeleniny. Ve všech hotelích Vás čeká nabídka různých světových pokrmů. Takže pokud si vás nezíská arabská kuchyně, nebojte se, hlady na dovolené trpět nebudete.

Za návštěvu poté stojí především město Abu Dhabí, Dubaj, Sarahjah. Tyto města vám umožní poznat ojedinělou krásu a historii celé země. Zažijete tak na své dovolené ojedinělý pocit luxusu a bohatství. Za zvážení stojí i projetí se na velbloudovi. Jedná se o typický starodávný dopravní prostředek.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress