Mít na své dovolené stravu, nebo si ji kupovat?

Chystáte se na dovolenou a rádi byste si vybrali tu nejlevnější možnost, což je logické. Proto si buď kupte First minute, nebo Last minute. Tyto dvě varianty vám nabídnout velmi výhodnou cenu.

Na výběr máte buď možnost pouze ubytování bez stravy, nebo ubytování se snídaní, popřípadě polopenzi. Zájezd však můžete mít s All inclusive, nebo dokonce Ultra All inclusive. Velmi záleží na tom, do jaké oblasti se chystáte. Někde se skutečně vyplatí zaplatit si jen ubytování bez jídla, ale pak musíte počítat s tím, že si sebou budete muset vzít více peněz.

Ubytování bez jídla se určitě vyplatí v Bulharsku, kde je vše velmi levné a kde si skutečně pořídíte levně i jídlo. Co se určitě nevyplatí, je ubytování se snídaní, protože tu si pořídíme velmi levně kdekoliv. U polopenze si musíte platit pití a nemáte v ní zahrnut oběd. To je také velmi nevýhodné a proto, pokud již cestujete někam, vezměte si raději All inclusive. V ceně pak máte snídani, svačinu, oběd, svačinu, večeři, veškeré nealkoholické a také alkoholické nápoje a pak také zmrzliny. Sníst můžete naprosto cokoliv a přidat si jídlo můžete jít, kolikrát budete chtít. Jako nevýhodu toto mohou vidět ženy, které drží dietu, protože většinou neodolají a zhřeší.

Jendou za rok by to ale nemělo vadit. O vánocích to bývá mnohem horší. Pokud jedete do míst, kde je levně a ve svém okolí máte nejen restaurace, ale také obchody s potravinami, kam si můžete jít nakoupit pečivo, ovoce a zeleninu, máte možnost stravu si koupit na místě. Jsou oblasti, jako je například Chorvatsko, kam si můžete přivést i vlastní jídlo a pak není ani třeba nic řešit a můžete se stravovat jídlem, které si nakoupíte u nás v Čechách. Pokud však cestujete do zemí jako je Egypt, tak tam se rozhodně nedoporučuje stravovat se jinde, než v hotelu.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress