Manchester v Anglii, město, které stojí za to vidět!

Manchester má zhruba 483 000 obyvatel. Zná jej každý fotbalový fanoušek, protože jej proslavily fotbalové kluby Manchester United a Manchester City. Do Manchesteru se můžete vydat za památkami, kulturou, za fotbalem, ale i za prací, kam míří spousta našich občanů.

Je to také město, které je hlavním nákupním centrem v severní Anglii. Manchester má nejširší komunikační síť ve Velké Británii. Je zde velmi mnoho dálnic. Můžete zde také využít taxislužbu, která je na rozdíl od té naší cenově dostupná a tak tedy i hojně využívaná.

Manchester v Anglii má také své letiště, které je třetím největším ve Velké Británii. Ročně odbaví velmi mnoho pasažérů. Pokud byste se sem chtěli vydat za prací, pak je dobré oslovit pracovní agentury a to právě zde na místě. Pokud budete chtít najít práci s českou agenturou, určitě si ji nejprve prověřte, protože bohužel je spousta takových, které z lidí pouze vylákají peníze a nic z toho co slíbili nedodrží.

Určitě si zjistěte tedy jakou agenturu oslovit. V době internetu nebude tak těžké odhalit, která je ta správná. V Manchesteru pak máte velmi vysokou pravděpodobnost toho, že práci skutečně najdete. Nevýhodou je, že se může jednat o práci nárazovou, kdy budete čekat na zavolání a snadno se tak může stát, že budete třeba týden bez práce. Výplata se zde dává jednou za týden, je třeba však mít nějáké finance pro začátek.

Historie Manchesteru

Tato oblast byla osídlena ještě dříve, než do Anglie dorazili Římané. V době středověku, zde bylo vybudováno panské sídlo, které bylo v roce 1422 věnované církvi. V 18. století zde díky průmyslové revoluci bylo z malého městečka vytvořeno velmi významné průmyslové centrum. Lidé se sem stěhovali díky pracovním příležitostem a tím počet obyvatel města významně rostl. V meziválečném období však byl Manchester postihnut krizí.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress