Letenky na Nový Zéland


Rozhodli jste se vycestovat na Nový Zéland? Pokud jste obdrželi Working Holiday víza, která vás opravňují v zemi po dobu pobytu i pracovat, pak je vaše situace jednodušší. Budete mít totiž příležitost si díky získané práci vaše počáteční cestovní náklady zpětně pokrýt. Chystáte-li se na Nový Zéland pouze na dovolenou, pak budou vaše výdaje o něco dramatičtější.

Největším nákladem před samotným odletem bude zřejmě vaše letenka. Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se věnujeme pořízení letenky, ze které vytěžíte maximum za co nejnižší cenu. Zatímco držitel Working Holiday víz může přicestovat pouze s jednosměrnou letenkou (podmínkou je mít při vstupu do země na účtu alespoň 4200 NZD, tedy zhruba 63 000 Kč do začátku a na případný odjezd ze země), turista se musí při vstupu do země prokázat i letenkou zpět, respektive kamkoliv jinam. To aby měl imigrační úřad jistotu, že zemi zase v termínu před vypršením víz řádně opustí.

Jako turista máte tedy na výběr možnost nákupu zpáteční letenky na Nový Zéland, která bývá vždy finančně výhodnější nebo pořízení dvou jednosměrných, které vám dají příležitost procestovat další okolní země. Jako jasná volba se nabízí Austrálie, která je vlastně nejbližší větší pevninou v okolí. Ta je ale finančně velice náročná, proto bývají nejčastěji voleny spíše asijské státy, kde si může vaše peněženka alespoň trochu odpočinout. Do jiných států se ale můžete podívat i při nákupu zpáteční letenky. Stačí si cestu dobře naplánovat a zařídit si v některé ze zemí, ve kterých přestupujete tzv. stopover, což je vlastně jen delší pauza mezi lety (v rozmezí od několika desítek hodin až po týdny), která vám poskytuje možnost porozhlédnout se v daném místě, než zase poletíte dál. Jedná se tak o způsob, jak bezplatně poznat zemi, ve které přestupujete na vaší cestě do cílové destinace. Tato pauza může být využita k odpočinku mezi lety, ale i k aktivnímu turismu. Některé letecké společnosti pro své zákazníky navíc nabízí výlety po okolí zdarma. Vše záleží pouze na dobrém plánu a vašich prioritách.

new-zealand-225540_640

Kde sehnat levnou letenku

Hledat můžete na vlastní pěst přes klasické letenkové vyhledávače. Najít opravdu nejlevnější cenu vám tak ale zabere hodiny a hodiny klikání nehledě na to, že komplikovanější cesty a stop overy tímto způsobem nezařídíte, nebo budete muset kupovat separátní letenky, které vám nezajišťují náhradu návazných letů v případě zpoždění. Další možností je poptávka levné letenky na Nový Zéland u společnosti, která má s cestováním na Nový Zéland dlouholeté zkušenosti. Orientuje se v cenách i obdobích, kdy nakupovat, a kdy se raději vyplatí pár dní počkat. Upozorní vás na akční ceny letů, poradí vám a zařídí cestu včetně vybraných stop overů. To vše bezplatně a díky smlouvám s jednotlivými leteckými společnostmi dokonce za nižší cenu, než jste schopni si najít sami na internetu. Chcete-li ušetřit čas, peníze a ještě získat spoustu cenných rad a informací před cestou, obraťte se na VisitKiwi.cz, odborníka pro vaší cestu na Nový Zéland, a cestujte bez starostí.

Ceny letenek

Ceny letenek samozřejmě kolísají v závislosti na jednotlivých obdobích a počtu volných míst v letadle. Většinou se tak vyplatí pravidlo, čím dříve tím lépe. Jakmile tedy znáte přibližný termín vašeho odjezdu, není na co čekat. Poptejte ceny a možnosti a řiďte se radami odborníků. Výjimkou pak mohou být akční lety na Nový Zéland vyhlášené jednotlivými leteckými společnostmi. Náhle se tak na trhu objeví bezkonkurenční ceny, které mizí rychleji, než si stihnete naplánovat zbytek cesty. Proto je lepší být ve střehu, mít přibližný plán a případě akční nabídky okamžitě reagovat. Nevýhodou těchto nabídek je samozřejmě, že nemáte žádnou jistotu, že skutečně nějaké akce přijdou. Během času co na speciální nabídku čekáte, samozřejmě každým dnem rostou ceny běžných letenek. Pokud se pak žádné akce nedočkáte, budete nuceni koupit letenku dražší, než původně. Pro nákup tohoto druhu letenky musíte být samozřejmě také mnohem více flexibilní, protože termíny letů jsou jasně dané.

Za mnoho let zkušeností má VisitKiwi přibližný přehled o tom, kdy a na jaké letenky se akce otevírají, proto se na ně nebojte obrátit s jakoukoliv poptávkou, nemáte co ztratit.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress