Sever Itálie, to není jen Bibione


Máte severní Itálii nesmazatelně spjatou s Čechy tolik oblíbeným letoviskem Bibione? Není divu. Tohle město nacházející se v regionu Benátsko láká na několik kilometrů dlouhou pláž, lunapark nebo lázně. Vězte ale, že sever Itálie nabízí mnohem víc.

Benátky nelze opomenout

Benátky, jako součást jednoho z italských regionů Benátsko, oplývají mnoha turistickými lákadly a stávají se tak atraktivním místem návštěvníků po celý rok. Město vybudované na dřevěných kůlech znáte nejspíš především díky vodním kanálům, v nichž plují gondoly s gondoliérem. Mimochodem, gondoly jsou jedenáct metrů dlouhé a jejich výroba se počítá na roky. Cestování po Benátkách počítá i s návštěvou náměstí Svatého Marka. Údajně patří k nejkrásnějším na světě.

Milán s katedrálou Duomo

Katedrála Duomo v gotickém slohu vévodí náměstí Piazza del Duomo. Milánský Dóm představuje jednu z největších staveb svého druhu na světě. Tomu odpovídá i doba, po kterou byla stavěna – celých pět set let. Zcela jistě vás uchvátí i pohled na největší sluneční hodiny v Evropě či světoznámou budovu opery La Scala. Milán patří k těm nejbohatším v zemi. Nesčetné obchody s módou určující trendy napříč kontinenty najdete na každém rohu. Ty nejluxusnější se ale nachází v Quadrilatero d´Oro neboli ve Zlatém čtyřúhelníku.

Největší jezero Itálie

Lago di Garda, největší italské jezero s úctyhodnou hloubkou až 346 metrů a barvou smaragdové zelené je ideální variantou pro ty, kteří před mořem upřednostňují čistou, teplou vodu vhodnou jak ke koupání, tak i k četným vodním radovánkám typu windsurfing. O nezapomenutelný zážitek se postará okružní výlet lodí. Okolí jezera láká k cykloturistice, k horským túrám, ale k i návštěvám četných vinohradů nebo menších městeček, která se v blízkosti nacházejí.

Okouzlující Benátky, pulzující Milán i přírodní poklad Lago di Garda tvoří jen nepatrnou část toho, co byste měli v rámci cestování po Itálii poznat. Řím, Neapol či Florencie a mnoho dalších na vaši pozornost také zaslouženě čekají.

 


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress