Mauricius – dovolená vašich snů u Indického oceánu

Mauricius leží v srdci azurového Indického oceánu. Zejména v posledních letech stoupá turistická atraktivita Mauriciu. Obliba je nejen u zahraničních turistů, ale velký zájem o tuto dovolenou projevují i čeští turisté. Rozhodně nepatří k nejlevnějším záležitostem, ale i přes tuto skutečnost se na Mauricius ročně vypraví tisíce českých turistů.

Mauricius dovolená nabízí jedinečnou možnost prožít nezapomenutelnou exotickou dovolenou. Patří mezi nejznámější tropický ráj Indického oceánu. Jde o vulkanický ostrov, spolu s ostrovem Rodrigueze a Reuniom tvoří souostroví Maskarény. Nachází se necelých 1 000 kilometrů od Madagaskaru.

Historie ostrova

Objevení ostrova se datuje 1507, kdy zde přistáli Portugalci. Ti ostrov ovšem opustili a neosídlili. Osídlování a budování osad na Mauriciu začíná, až s příchodem Holanďanů. Ti se zde usazují na počátku 17. století a ostrov pojmenovávají na počest holandského prince Mauricius. V roce 175 se ostrov dostává pod nadvládu Francouzů.

Pod francouzskou nadvládou se s Mauricia stal významný producent cukrové třtiny a velmi dobře prosperující i nejdůležitější přístav Indického oceánu. Počátkem 19. století se ostrov dostává pod nadvládu Britů. I nadále pokračuje obchodní rozvoj ostrova. Britové si ostrov udrželi až do roku 1968. V tomto roce ostrov vyhlásil nezávislost a stal se demokratickou republikou.

Nádherná příroda i počasí

Uchvátí vás nejen plážemi, ale zejména svou exotickou přírodou. Na Mauriciu se nachází dlouhé písčité pláže, tyrkysové moře. Pobřeží a moře se táhnou kolem celého ostrova. Jen pár metrů od pobřeží zahlédnete pod hladinou moře neuvěřitelné korálové útesy s bohatým podmořským životem.

Rovněž počasí je zde úchvatné. Mauricius leží totiž v topickém podnebném pásu. Celé dny tak krásně svítí sluníčko. Teplota se pohybuje okolo 26°C. Střídají se zde pouze dvě období a to léto a zima. V zimě se často objevují cyklónové bouře.

V místní kultuře, architektuře, historii i způsobu přípravy jídla vystopujete prvky a vlivy Francouzů, Britů, Číňanů, Indů, Afričanů a Kreolů. Mauricius patří mezi vyznavače tří největších světových náboženství – setkáte se tak s hinduismem, křesťanstvím i islámem. Především proto zde žijí lidé ve vzájemném porozumění a harmonii.

Pestrost, chutná kuchyně a vřelí obyvatelé

Při své dovolené se můžete setkat s místními festivaly. Získáte jedinečnou příležitost poznat pestrou směsici obyvatelstva. Největší oslavu a festival na Mauriciu lze zažít 12. března. V tento dne se slaví – Den nezávislosti. Mauricius má velmi bohatý a nezapomenutelný kulturní program.

Za vyzkoušení stojí na Mauriciu i kuchyně. Především díky směsici různých kultur je místní strava velmi pestrá a rozmanitá. Mísí se v ní britské, francouzské, kreolské, čínské i indické prvky. Nezbytnou součástí každého mauricijského pokrmu je zelenina, především pak rajčata, česnek, cibule a koření. Klasickými pokrmy jsou pak pokrmy z daru moře.

Příroda je velmi exotická. Ostrov je doslova rájem květin a rostlin. Naleznete zde původních 700 druhů rostlin ostrova, ale i rostliny, které sem byly přivezeny z různých koutů světa. Ani fauna není na ostrově malá. Ostrov je zejména bohatý na různé druhy exotického ptactva, plazu a hmyzu. Za návštěvu pak stojí tropické pralesy, kterých je ve vnitrozemí ostrova nespočet.

K turisticky velmi lákavým místům, kromě tropického pralesa patří i hlavní město Port Louis. Port Louis bylo založeno francouzským guvernérem. Původně sloužilo, jako malá zásobovací stanice. Britové dodali Port Louis opevnění a vytvořili z něj významný obchodní přístav. V roce 1835 zde Britové vystavěli pevnost Fort Adelaide, která stojí dodnes.

Mauricius dovolenou můžete strávit různými způsoby. Nabízí se tu různé typy ubytování, ale i vysokou kvalitu služeb. Místní restaurace servírují jen ty nejvybranější mauricijské speciality. Noční život je bohatý a pestrý. Prožijete nezapomenutelnou atmosféru ráje, klidu a zábavy.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress