Severní i Jižní Amerika za hubičku

Amerika je snem nejednoho cestovatele. Rozličnost se táhne od mrazivé Aljašky přes Kanadu a USA až po exotické státy jižní Ameriky. Dostat se tam je možné pouze letecky anebo, pokud máte dostatek času a financí, i lodí. Jižní a Severní Amerika přitahuje dobrodruhy a cestovatelé už od první chvíle, kdy Kryštof Kolumbus poprvé došlápl na písečnou pláž. Obrovská historie původních obyvatel a nezměrné úsilí novodobých budovatelů je něčím, co dokáže ohromit i velmi zkušené cestovatelé. Přírodní krásy Americké krajiny jsou také obrovským lákadlem díky své světové unikátnosti.

Jak sehnat levně letenku do USA / Ameriky?

V poslední době se otevřel letecký kanál mezi především Severní Amerikou a Evropou. Můžeme tak levné letenky pořídit mnohem snadněji než před několika lety.

Severní Amerika

V severní Americe se snadno se dorozumíte anglicky, místní kultura je podobná té Evropské a k vidění je toho nepopsatelné množství.

Nejlevněji se létá mezi největšími americkými a evropskými letišti. Není neobvyklé narazit například na zvýhodněnou letenku do USA kolem devíti tisíc. Nejčastěji jsou tyto levné letenky k dispozici mezi NewYorkem letišti: Londýn, Paříž, Frankfurt. Momentálně se snaží na trh proniknout společnost Norwegian Airlines, která slibuje až o třetinu nižší letenky než nabízí konkurence.

Z České Republiky je nutné ve většině případů zakoupit letenku s několika přestupy. Často je ale možné se vejít i tak do 12ti tisíc i s odletem z Prahy Nejsnadnějším způsobem jak hlídat tyto akční letenky je sledovat specializované weby, které dokáží kombinovat i letenky různých aerolinek, aniž by bylo nutné platit na více místech.

Jižní Amerika

S jižní Amerikou je situace mnohem náročnější než s letenkou do USA. Často vyjde levněji letět přes NewYork nebo přes jiný hlavní letecký uzel v USA než letět přímo. Z Prahy lze letět do Jižní Ameriky především s ČSA. Zvýhodněné letenky jsou ale velmi vzácné. Například do Mexika lze letět výhodně se Španělskými, Holandskými anebo překvapivě s Americkými aerolinkami. Bez přestupu se ale neobejdete. Pokud chcete koupit zlevněnou letenku, je zapotřebí být velmi flexibilní v termínech odletů a příletů. Aktuální seznam kombinovaných akčních letenek z Prahy i jiných evropských měst naleznete na LevneLetenkyZPrahy.cz.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress