Ve slovinské horské oblasti Kranjska Gora si užijete pořádnou zimní lyžovačku

Slovinsko je země mnoha tváří, o které se však v našich končinách příliš často nemluví. Většina milovníků zimních sportů preferuje spíše rakouské Alpy, ale to je obrovská škoda, protože tento středoevropský stát má skutečně co nabídnout. Oblíbenou zastávkou turistů je oblast horního toku řeky Sávy na severu Triglavského národního parku, kde se rozprostírá lyžařské středisko Kranjska Gora.

Areál Kranjska Gora se nachází v blízkosti italských a rakouských hranic. Slibuje nekonečné sjezdovky, perfektní zázemí pro rodiny s dětmi a úžasné přírodní scenérie tvořené vrcholky Julských Alp. V okolí významného turistického střediska je k dispozici nespočetné množství ubytovacích zařízení, rekreačních objektů a stylových obchůdků. Pokud zrovna nemáte čas vyrazit do Slovinska v zimě, potom si užijete spoustu zábavy a dobrodružství v létě, neboť se zde nachází i hustá síť cyklistických a pěších stezek. Když jde o Slovinsko – lyžování, nemusíme zůstávat pouze v tomto ski areálu.

Areál Bohinj s 92 sjezdovkami je ráj pro milovníky lyžování

Dalším hojně navštěvovaným střediskem je Bohinj, které slibuje dohromady 92 sjezdovek pro lyžaře a snowboardisty. Dokonce nezklame ani běžkaře, protože je zde připraveno několik běžkařských tratí. Adrenalin si užijete i na Bledu, odkud se otevírá nádherný výhled na Bledské jezero. Jestliže zrovna nebudete mít chuť na lyžování, můžete si zabruslit na tomto jezeře. Zkušení lyžaři si na své přijdou v areálech Kobla a Vogel, přičemž každé z těchto středisek nabízí více než 35 kilometrů náročnějších sjezdovek.

Lyžování není všechno, co může Slovinsko nabídnout. Ochutnáte tradiční slovinskou kuchyni, například polévku jota, štrúdl či klobásy. A třešničkou na dortu je, že všechny děti mladší šesti let mohou lyžovat zdarma, a tak objednávejte zájezdy na https://www.gradtur.si/cz/lyzovani/slovinsko/.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress