V čem je dovolená v Chorvatsku přitažlivá?

Nádherné a sluncem prohřáté Chorvatsko přitahuje každoročně davy českých turistů. Není se čemu divit. Tento balkánský stát je autem i autobusem dosažitelný během pár hodin. Na první pohled uhranou průzračně čisté Jaderské moře, nekonečně dlouhé pláže, divukrásná příroda, skvosty architektury i pestrost volnočasových aktivit.

Tučepi – letovisko Makarské riviéry

Dnes populární rekreační resort se začal rozvíjet už v šedesátých letech minulého století. Najdete zde oblázkovou pláž, rybářské lodě, jachty, pohoří Biokovo, dětské atrakce a diskotéky. Pokud dostanete chuť na čerstvou rybu a jiné delikatesy, jste na správném místě. Tučepi je známé díky nejdelší pláži Makarské riviéry, která měří více než tři kilometry. Určitě si oblíbíte i stezku vedoucí alejí borovic, fotbalové hřiště, tenisové centrum Slatina s pěti kurty, kuželky, restaurace, bary, obchůdky i hřiště plážového volejbalu. Příjemnou zábavu slibuje den obce Tučepi, jenž se slaví 13. června na svátek sv. Antonína. Tučepské letní večery nabízejí hudební, folklórní a divadelní představení. Konají se od 10. července do 30. srpna.

Co dělat v prima resortu?

Turisticky vyhledávané letovisko přiláká dlouhou pláží s oblázky a hrubým pískem. Pláž je lemována borovicemi, kde se můžete ukrýt před sluncem. Borová alej pokračuje až k rekreační oblasti Podgora. Rodiny s malými dětmi si Tučepi zamilují díky pozvolnému vstupu do Jaderského moře. Aktivní turisté vyzkoušejí windsurfing, vodní lyže, skútr i jachting. V okolí Makarské riviéry se nacházejí cyklostezky různých náročností. Volné chvíle lze zpestřit pěší turistikou a horolezectvím v pohoří Biokovo.

Ubytování v Chorvatsku na hotelu

Prahnete po luxusním ubytování v Chorvatsku? V tom případě přijde vhod Neptun hotel – Tučepi, který je vzdálený od centra města pouhý jeden kilometr a od pláže jen 30 metrů! Na dosah ruky jsou venkovní bazény se sladkou vodou, klimatizované pokoje s balkónem, pošta, restaurace i zdravotnické zařízení.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress