Dovolenou v Řecku si 100% užijete

Čeká vás dovolená v Řecku, nebo se teprve poohlížíte po vhodné destinaci, kde byste načerpali síly na další rok? Tento malý kout Evropy vaše potřeby rozhodně uspokojí po všech stránkách. Toužíte-li po odpočinkové dovolené, bílé řecké pláže s průzračnou vodou jsou výbornou volbou.

Řecko je členem Evropské unie, což o dost zjednodušuje veškeré formality a také dopravu. Nepotřebujete vízum ani pas, dá se sem cestovat na občanský průkaz a zůstat tady můžete, jak dlouho se vám bude líbit. Docela obstojně se zde domluvíte anglicky, v turistických resortech vládnou také francouzština, němčina, italština či ruština. Na turisty jsou tu velmi dobře připravení. Do Řecka se občané ČR dopravují prakticky výhradně letecky, sice by se sem dalo dojet po pevnině, ale byla by to příliš dlouhá cesta. Vydat se můžete z Prahy, do některých lokalit se létá dokonce i z Brna.

A co v Řecku uvidíte?

Dovolená Řecko vám toho nabídne opravdu hodně. Začít bychom měli úžasnými plážemi a dokonalou přírodou. Málokterá země se může pochlubit tak překrásnou panenskou krajinou a exotickou barvou moře. Na většině území svítí slunce 300 dní v roce, takže šance, že natrefíte na špatné počasí, je opravdu mizivá. Nudit se zde rozhodně nebudete, trvalo by roky, než byste prozkoumali všechny řecké ostrovy. Přesto stačí jediný pohled, abyste se do nich zamilovali. Mnozí lidé říkají, že jakmile jednou zavítáte do Řecka, žádné jiné místo na Zemi pro vás už nebude dostatečné.

Nemyslete si ale, že je zde vše jen o přírodě. Mnohé zájezdy do Řecka vám nabídnou také atraktivní noční život. Stačí si vybrat destinace jako Zakynthos, Mykonos, Paros, Ios, Rhodos či Skiathos. To jsou jedny z ostrovů, kde se nejvíce žije odpoledne a v noci. Dost možná v baru potkáte i nějakou celebritu, rády sem jezdí hollywoodské hvězdy.

Proč zrovna do Řecka a ne jinam k moři?

Jelikož v Řecku je bezpečně. Míra kriminality je tady velmi nízká, takže se nemusíte bát chodit v noci po městě a povídat si s místními. Mají to dokonce rádi, na turisty jsou zvyklí a chovají se k nim velmi přívětivě. Jen v Aténách se mějte na pozoru, tam se vyskytují kapsáři. A když už mluvíme o Aténách… Řecko je zemí, která má historii. Snad na všech ostrovech najdete pozůstatky starověkých chrámů, klášterů a dalších staveb.

Zní to lákavě? Porovnejte nabídky last minute Řecko na NewTravel.cz a vycestujte. Prázdniny jsou teprve v půlce!


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress