Užijte si nezapomenutelnou dovolenu ve střední Evropě!

Říkáte si, že by to chtělo dovolenou? Nechcete cestovat moc daleko, ale zase nechcete zůstat v Česku? Vyrazte do některé ze středoevropských nebo východoevropských zemí!

Žádné Španělsko ani Itálie. Letos na podzim je v kurzu střední a východní Evropa. Slovensko, Polsko, Německo, Chorvatsko, Rumunsko nebo Maďarsko. Všechny mají co nabídnout. Potěší milovníky historických měst, přírody i termálních lázní. Kam tedy vyrazit?

Ohřejte se v maďarských termálech

Je tu podzim a a co nevidět tu bude i zima. Obě tato roční období jsou přímo stvořená pro návštěvu termálních lázní. A těch je v Maďarsku opravdu spousta. Jak by také ne, vždyť v zemi vyvěrá více než 1300 termálních pramenů. Ohřát se můžete v Hévízu, Sarváru, Balfu, Zalakrosu i v Budapešti.

Největší evropský lázeňský komplex

Těmi vůbec největšími, nejstaršími a nejvelkolepějšími jsou budapešťské Széchényi. S celkem 18 bazény se řad mezi vůbec největší evropské lázeňské komplexy. Voda o teplotě 20 až 40 ºC blahodárně působí především na klouby a zažívání. Další velké termální lázně najdete v Zalakrosu a Sárváru, které si dokonce v roce 2004 vysloužily název Královské lázně Evropy. Součást lázní je také rozlehlý saunový svět a spousta zábavních bazénů, v nichž se vyřídí především děti. Největší bioaktivní termální jezero s vodou bohatou na hořčík a vápník pak je v Hévízu.

Kde se ubytovat?

Co se ubytování v Maďarsku týče, máte na výběr ze dvou možností. Buď si vyberete nějaká lázeňský hotel, jehož součástí jsou soukromé termální lázně. I těch je v Maďarsku spousta. Několik takových lázeňských hotelů na území Maďarska provozuje společnost Ensana (v Hévízu, Budapešti a Sárváru). V těchto hotelech stoprocentně najdete vše, po čem vaše tělo i duše touží.

Vybírejte na hotely.cz

Další možností je ubytovat se poblíž zmíněných proslulých veřejných lázní. Na serveru hotely.cz vám jsou k dispozici hotely v Hévízu, Budapešti i Zalakrosu. Za velmi rozumné ceny nutno podotknout. Pokud plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress