Ruské TOP

Rusko je obrovskou zemí, která se rozpíná přes dva kontinenty a je v několik podnebných pásech. Z tohoto důvodu tu jsou velké výkyvy v počasí. Větší polovinu území zabírá proslulá Sibiř. Místo, kde jsou některé oblasti kompletně odtrženy od civilizace a místo, kde se nachází dech beroucí přírodní úkazy. Ať už se ale chystáte kamkoliv, velmi důležité je správné cestovní pojištění.

Jezero Bajkal

Jezero Bajkal je dodnes opřeno tajemstvím. Co víme je, že se jedná o nejhlubší (až 1642 metrů) a jedno z nejstarších jezer na světě. Uchovává se zde až jedna pětina celkového objemu sladké vody. Žije zde celá řada jedinečných živočichů, kteří mají jméno pouze v azbuce. Na jezero je opravdu monumentální pohled, neboť jeho pobřeží lemují hory do výšky až 2 000 metrů.

Kurská kosa

Území, jež je zapsáno na seznamu přírodního dědictví UNESCO, je v podstatě písečný poloostrov. Dlouhý je až 93 km a široký maximálně 3,8 kilometrů. Obdivovat můžete po celé délce písečné duny a „nekonečně pláže“. Pro zajímavost – jižní polovina kosy patří Rusku a severní polovina Litvě.

Pohoří Ural

Ural je podle vědců jedno z nejstarších pohoří naší planety. Jedná se také o přírodní hranici mezi evropskou a asijskou částí Ruska. Turisticky nabízí toto místo mnoho stezek různého stupně náročnosti. Jistě však je, že si užijete ničím nerušený klid v nádherné přírodě. Pokud plánujete výlet na toto místo, určitě si zařiďte správný typ pojištění na adrenalinové sporty.

Vladivostok

Jeden z největších přístavů se nachází právě ve městě Vladivostok. Ten je sám o sobě velkým zážitkem, neboť v něm kotví obrovské lodě. Užijete si zde také mořské delikatesy. Třeba v místní nejstarší místní restauraci Versailles, která je zároveň také architektonickou památkou.

Moskva

Co by ruské TOP bylo bez matičky Moskvy? Megalopole, jež má více obyvatel než celá Česká republika, je skutečně impozantní. Najdete tu celou řadu kostelů, katedrál, muzeí a také proslulé Rudé náměstí. To je místo, které chce alespoň jednou za život spatřit.

Pro více informací o pojištění přejděte na https://ergo.cz/.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress