Milovníkům létání se nabízí desítky leteckých zážitků


Těšíte se jako malí na každý další let na dovolenou? Pro naše vnoučata bude možná let letadlem stejně obyčejnou záležitostí jako pro nás jízda autobusem či vlakem, nyní je však situace jiná. Pokud létáte vždycky jenom o prázdninách na dovolenou, pravděpodobně je pro vás pohled z výšky vždycky hezkým zážitkem. Věděli jste ale, že nemusíte čekat do léta, abyste se prolétli v mracích?

Výšky lidstvo přitahovaly odnepaměti a ještě stále přitahují. V mracích se cítíte volní, vzdálení od každodenních problémů toho světa dole, užíváte si výhled, který se vám nenaskytne každý den. Rozhodně by se vám ale mohl naskytnout častěji než jen při cestě za odpočinkem.

Vzneste se k výšinám třeba v balonu

Velmi oblíbený způsob, jak se dostat skoro do oblak, představují lety balonem. O těch oblacích to tedy vezměte s nadsázkou, jelikož horkovzdušné balony létají zhruba ve výšce 150 – 500 m nad zemí, zatímco s dopravním letadlem, s nímž se opravdu pohybujete mezi mraky, jste ve výšce cca 9 000 – 13 000 metrů. Pohled z balonu je však se zmiňovaným dopravním letadlem nesrovnatelný. Zřetelně rozeznáte domy a krajinu pod sebou, jen je prostě uvidíte z trochu jiné perspektivy.

Nebo vyzkoušejte něco akčnějšího

Přijde vám stát hodinu v koši balonu jako moc velká nuda? Ve vzduchu lze provozovat i spoustu adrenalinových zážitků. Takovým nejtypičtějším zástupcem je určitě seskok padákem. Říká se, že kdo jednou skočí, neskáče naposledy. Co je na tom pravdy, si můžete vyzkoušet sami.

Pro odvážlivce se hodí také paragliding, akrobatické lety či zážitek pilotem na zkoušku. Ve vzduchu se toho dá podnikat spousta, a to po celé ČR. Jestli jste tedy fascinovaní létáním i vším, co s ním souvisí, neváhejte a zamiřte na leteckezazitky.cz. Vyberte si ten svůj, zarezervujte si termín a užijte si zase jednou pobyt v oblacích.

« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress