Jedete na dovolenou? Nezapomeňte na dostatečné cestovní pojištění

Koncem jara a v létě nejvíce z nás vycestovává do různých konců světa, kde si pak užíváme vysněný čas odpočinku, poznávání, netradičních zážitků, sportu, ochutnáváme kuchyni tamních krajů a podobně. Abychom však po dovolené nespráskly ruce nad hlavou kvůli nečekaným výdajům, které nám mohou vzniknout kvůli potřebě lékařské péče v zahraničí, okradení, nehodě půjčeným vozem a škodě způsobené ostatním účastníkům silničního provozu atd., je potřeba, abychom si před cestou sjednali kvalitní cestovní pojištění .

Vždy je potřeba myslet na vše, co budeme v zahraničí dělat a jaká rizika nám při pobytu hrozí. Pojišťovnu o tom musíme předem informovat a pojištění musí být dostatečně vysoké (rozdíl není tak vysoký v poměru k tomu, jak vysoké je v případě potřeby plnění jeho krytí), aby nám všechny vzniklé škody pojišťovna uhradila.

Jde to i na poslední chvíli

Nestává se zřídka, že myslíme na vše důležité – co zabalit, platný pas, volba ubytování, informace o lokalitě, kde se chystáme…, ale zapomeneme na cestovní pojištění. Naštěstí, v době chytrého a rychlého internetu je možné vyřídit si pojištění během chvíle. Stačí navštívit webové stránky, kde najdete vše důležité týkající se cestovního pojištění, rady před cestou, skvělou a snadnou kalkulačku cestovního pojištění, která vám během pár vteřin nabídne cestovní pojištění na míru od spolehlivých 12ti pojišťoven, které se pohybují na našem trhu.

Pojištění sjednáte bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky pojišťovny, což je pro úsporu času naprosto skvělé.

Stačí, abyste vyplnili základní informace o účelu dovolené, místě, počtu osob, čase, po který bude v zahraničí. Určitě si přečtěte již zmiňované rady, co udělat před cestou, abyste co nejvíce eliminovali možná rizika nákazy či komplikace vašeho zdravotního stavu, který by vyžadoval návštěvu lékaře nebo hospitalizaci. Pokud by k pojistné události došlo, je důležité postupovat dle pokynů pojišťovny a informovat ji, stejně tak, pokud by se z nějakého důvodu vaše cesta prodloužila a vy chtěli, nebo museli v zahraničí zůstat déle.

Nebojte se vyřizování cestovního pojištění. Je jednoduché a zvládnete jej z domu, chaty i ze zaměstnání. I když za něj utratíte pár set korun, rozhodně se vyplatí. V případě nehody, operace či nutnosti převozu do ČR Vám ušetří statisíce korun i více, což za klidný pobyt rozhodně stojí.

« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress