Madeira

Madeira je souostroví podobně jako Baleáry. Kromě Madeiry je také osídlen ostrov Porto Santo. Porto Santo proslulo hlavně díky svými zlatými plážemi a také ho v 15. století navštívil Kryštof Kolumbus. Samotný ostrov Madeira má hodně dalších poněkud poetických pojmenování jako třeba Ostrov květů, Ostrov věčného jara nebo Zelená perla Atlantiku. Ostrov je sopečného původu.

domeckopol / Pixabay

Hlavním městem je Funchal, toto město má také výsadu největšího města na ostrově. Obyvatelé Funchalu tvoří zhruba polovinu celkového počtu obyvatel. Ve Funchalu se vám nemůže stát , že byste se nudili, protože má svoji příjemnou atmosféru. Ovšem je to teprve část toho co můžete na Madeire zažít. Přírodní bohatství je u opravdu nad všechny poklady světa. Madeira je portugalský ostrov takže oficiálním jazykem musí být samozřejmě portugalština, ale určitě byste se zde domluvili dalšími světovými jazyky jako je třeba angličtina, francouština…Z tohoto také vyplívá čím se na Madeiře platí. Měnou je euro.…A výzum ? To rozhodně potřebovat nebudete, Madeira je členem Evropské unie platí v ní všechny evropské standarty. Rovněž je stejně vyspělou a bezpečnou zemí

Dovolená

Madeira je ideální jak pro aktivní dovolenou tak i pro tu rekreační. Vnitrozemí má převážně hornatý povrch , který vybízí k pěším túrám. Tyto túry si můžete vybírat podle náročnosti. Ti odvážní turisté si zde užijí různých strmých schodů tesaných to skály, výstupů, mlhy. Ale i ti méně odvážní si zde přijdou na své. Můžou se vydat na procházku vavřínovým pralesem, okolo různých potůčků a říček pramenících ze skal. A poté co se nabažíte přírodních krás můžete si odpočinout na klidných a rozlehlých plážích. Zejména na ostrově Porto Santo je několik velmi klidných a prosluněných pláží.

Počasí

Říká se že na Madeiře je stále jaro. Počasí je zde ovlivňováno Golfským proudem , větrem který vane od Atlantiku , ale také horami na jejichž vrcholcích se shlukují mraky. V zimě sem putují obvykle turisté ze severu tedy hlavně angličané. I přes to že zde bývá občas sychravo ani to je neodradí a vždy si to tu užijí. V létě je na Madeiře většinou teplo, vlhko, a na obloze se pouze občas objeví mráčky.

Ostrov květin

Pokud někomu řeknete Madeira jistě se mu vybaví květiny. Madeira je totiž známá jako ostrov orchidejí. Chcete-li květy ostrova vidět v perfektním stavu doporučuji navštívit botanickou zahradu ve Funlachu.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress