Pokud někoho zraníte při sportu, můžete platit miliony. Myslete na cestovní pojištění

Úrazy, nemoci ani nehody si člověk obvykle nevybírá a snaží se jim pokud možno vyhnout. Pokud k nim ale přesto dojde, tak je dobré být na ně připraven. Základem je cestovní pojištění. To se netýká jen ztracených zavazadel, ale i všech dalších typů škod, které vás mohou na cestách zaskočit.

JPataG / Pixabay

Škody kvůli nedostatku odpovědnosti

Jedním z rizik, na které se cestovní pojištění vztahuje, jsou i škody na zdraví nebo na majetku. Co to přesně znamená? K těmto škodám dochází například při dopravních nehodách, kdy může vzniknout jak škoda na majetku (dojde k poškození automobilu), tak škoda na zdraví, pokud je řidič nebo některý ze spolujezdců zraněn. Na náhradu mají přitom nárok i osoby ve vašem autě, které nehodu nezpůsobily. Pojištění odpovědnosti ocení i majitelé zvířat, typicky například bojových plemen psů.

Stejně tak se může stát, že i na bezpečném místě, jako je hotel nebo pláž, někoho neúmyslně zraníte – například při sportu. Pojištění odpovědnosti se zároveň vztahuje na škody, které způsobí vaše děti.

Ochrana před dluhy

Cestovní pojištění, které ochranu před těmito riziky zahrnuje, lze sjednat i jednoduše přes internet. Cena závisí na rizicích, které pojištění kryje – za pojištění odpovědnosti se obvykle připlácí. Zároveň se vždy vyplatí sjednat si vyšší limit, hlavně škody na zdraví vás totiž mohou vyjít i na miliony korun.

Modelový příklad? Pokud například způsobíte v Egyptě úraz cizinci, může se cena, kterou nepojištěný turista zaplatí, pohybovat až okolo dvou milionů korun.

« (Previous Post)


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress