Pula – dovolená v Chorvatsku v objetí tajemné historie

Každoročně míří kroky turistů do historického města Pula. Není divu. Výletníky omámí magická atmosféra a vůně dob dávno minulých leč nezapomenutých. Samozřejmostí je blízkost pláží a nočního života. Od dovolené v Chorvatsku lze očekávat vždycky maximum.

Rušné turistické místo najdete na jižním cípu Istrijského poloostrova. I když se pyšní cejchem velkoměsta, dýchne na vás přátelská nálada přímořského městečka. Coby kamenem dohodil jsou nejen historické klenoty, ale také oblázkové koberce obehnané lesíky nabízejí stín.

Šperky historie jsou na každém kroku

Věhlasné památky najdete v centru metropole, ale také v jejím okolí. Romantiku slibují procházky úzkými uličkami a poznání zase návštěva muzeí, výstav, kostelů a antických pamětihodností. Nutno podotknout, že je Pula stará více než 3000 let, proto si zde přijdou na své milovníci kulturního dění. Spatřit musíte amfiteátr (bojiště gladiátorů), kde se koná druhý nejstarší hudební festival světa. K dalším klenotům patří Herkulova brána, chrám sv. Augusta či triumfální oblouk rodiny Sergiů. Tyto a nespočet dalších drahokamů najdete blízko ubytování Chorvatsko.

Hurá na pláž!

Pobřeží Puly je členité a dosahuje délky 30 km, což nabízí dostatek místa pro koupání, relaxaci i sportovní aktivity. Klenoty jsou oblázkové pláže, skalní plotny a majestátní výhledy. Apartmány Chorvatsko se nacházejí přímo u populárních pláží Ambrela, Brioni a Histria. Úžasnou podívanou slibuje výlet na přilehlé ostrovy Brijuni.

Léto si užijete také na Moravě!

Pokud musíte dovolenou u moře oželet, vsaďte na rekreaci a komfortní ubytování Znojmo. Nocleh si zařídíte ve vinařské oblasti, která se pyšní renesanční zástavbou a blízkostí přírodních památek i romantických vyhlídek. Letní dny strávíte u Vranovské přehrady a okusíte náročnost cyklostezky kolem řeky Dyje.

Ať už se rozhodnete pro dovolenou na Jadranu, anebo v Česku, hotely a ubytování si vyhledáte na Hotely.cz. Těšte se na pestrou nabídku útulného ubytování za skvělé ceny.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress