Co vám vlastně pokryje cestovní pojištění, pokud v zahraničí onemocníte COVID-19?

Pokud rádi cestujete, pravděpodobně je pro vás současná pandemie koronaviru tak trochu za trest. Je to velmi složité období, kdy si sice můžeme stěžovat na vládní opatření v rámci naší země, ale mnoho neuděláme s tím, jaká opatření proti cizincům zavádějí v zahraničí.

Proto je také faktem, že při vstupu do různých zemí je potřeba se řídit konkrétními podmínkami, která si daná země stanovila. Často to bohužel také znamená po příletu několikadenní karanténu. Bývají také vyžadovány různé testy se stanoveným maximálním stářím.

Dobrá pojišťovna COVID kryje standardně

Vše, co jsme zmínili v úvodu, jsou nepochybně komplikace, které nás dnes při cestování do zahraničí čekají. Pravděpodobně to v dohledné době ani nebude jinak. Pro mnoho lidí je také otázkou, pokud už se rozhodnou do zahraničí vycestovat, jak je to s cestovním pojištěním. Obecně platí, že cestovní pojištění COVID běžně kryje, respektive kryje náklady na ošetření, které by u vás vznikly v případě onemocnění koronavirem. Takto je to rovněž u ERGO pojišťovny, která vám běžně pokryje výlohy na ošetření, vyjma dodatečných nákladů. Mezi ty mohou patřit:

  • Náklady na letenku
  • Náklady na stravu a ubytování

To ale není nic divného, protože cestovní pojištění obvykle kryje náklady na ošetření, ale už ne další náklady, které vám mohou vzniknout v souvislosti s onemocněním. Pokud se tedy například dostanete do karantény a budete si muset přebookovat letenku, případně budete muset platit další stravu a prodloužené ubytování, tyto náklady si už hradíte přirozeně ze svého.

www.mezipristani.cz_ergo_cz_01

ERGO pojišťovna má pro vás něco navíc

Pokud se podíváme blíže na nabídku zmiňované ERGO pojišťovny, tak mimo standardní krytí jsou poskytovány také záruky nad rámec obvyklých podmínek. Pokud si sjednáte u této pojišťovny pojištění do zahraničí online, budete mít hrazeny také léčebné výlohy v těch oblastech, kde úřady nedoporučují cestování. Jediné co musíte splnit, je dodržení všech podmínek vstupu na území dané země.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress