V českých lázních si dopřejete relaxaci i zajímavé procedury

Pokud přemýšlíte nad dovolenou, ovšem vzhledem k současné koronavirové situaci vás odrazuje zahraničí, co takhle se poohlédnout po pobytu v lázeňských městech. I v České republice totiž narazíte na lázně, které jsou svými tradičními procedurami proslulé po celé Evropě. V následujících řádcích vám představíme Luhačovice, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně.

Jestliže si myslíte, že lázně jsou dominantou starší generace, potom jste na omylu. Odpočinek vyhledávají i mladí lidé, kteří se chtějí nechat hýčkat netradičními procedurami.

Lázně Luhačovice

Jedná se o čtvrté největší lázně v České republice, současně o nejnavštěvovanější lázeňské město na Moravě. Lázně Luhačovice se chlubí více než 300letou tradicí, navíc okolí vybízí i k mnoha sportovním a kulturním aktivitám. Luhačovice je nádherné městečko, které se proslavilo léčivými minerálními prameny a ojedinělou architekturou Dušana Jurkoviče, který se při navrhování budov inspiroval lidovou architekturou Valašska a Kysuce.

Františkovy Lázně

Půvabné město se šachovnicovým půdorysem. Přesně tak, jedná se o Františkovy Lázně, přičemž tamní prameny jsou známé už od středověku. Čekají na vás empírové a klasicistní budovy, nádherné parky a lesoparky i moderní rehabilitační procedury a celá řada léčebných pobytů.

Mariánské Lázně

Jako třetí představujeme Mariánské Lázně, které jsou samy o sobě architektonickým skvostem. O úžasnou atmosféru se tedy starají typické lázeňské domy, hotely i kolonády. Ve volném čase navštívíte muzeum, zhlédnete zdejší sochy, projdete se v parcích i po vycházkových trasách. Samozřejmě nesmí chybět ani procházka po hlavní lázeňské promenádě a návštěva zpívající fontány.

Česká republika má spoustu zajímavých měst. Lázeňská města rozhodně stojí za návštěvu, a to nejen jednodenní.

 


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress