Několik možností, jak se dostat trajektem na britské ostrovy

Cesta trajektem je jedním z tradičních způsobů, jak docestovat z pevníiské Evropy do Velké Británie.

Dopravu trajektem do Anglie, Skotska, Walesu nebo Severního Irska ocení hlavně motoristé, kteří se chtějí dostat na ostrovy i se svým dopravním prostředkem – ať už jde o motocykl, osobní auto nebo přívěs. Stejně tak se cestování trajektem vyplatí všem, kteří nemají předem přesně daný plán cesty, což by bylo nutné v případě rezervace letenky.

Široký výběr tras

Nejbohatší nabídka trajektů do Anglie je z Francie. Kromě známého Calais vyplouvají trajekty například z Dunkerque, Le Havre, Saint-Malo nebo Roscoffu. Tyto spoje jezdí obvykle alespoň desetkrát denně. Cesta zabere méně než dvě hodiny, takže si stihnete akorát odpočinout a vychutnat výhled na kanál La Manche.

Kromě Francie nabízí dopravu do Anglie i Nizozemci a Belgičané, V tomto případě plují trajekty na severovýchodní pobřeží Anglie, konkrétně do Newcastlu či Hullu. Tyto spoje jsou noční a trvají okolo patnácti hodin, takže součástí palubního lístku je i ubytování v kajutě. Zpříjemnit cestu si můžete večeří, kterou lze přiobjednat i předem, přes internet.

Čtyřiadvacetihodinovou plavbu trajektem si mohou cestující užít na trase za Španělska do Anglie. V tomto případě je trajekt příjemnou alternativou dlouhé a nepohodlné dopravě autobusem přes Francii.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress