Pojištění pro piloty se vztahuje i na létání s vrtulníkem. Proč se vyplatí?

Pojištění odpovědnosti pilotů se netýká jen profesionálů, kteří působí ve velkých leteckých společnostech a řídí dopravní či nákladní letadla. Stejně tak by tento speciální finanční produkt měli mít sjednaný letečtí instruktoři, kteří se věnují výcviku žáků, a každý, kdo sportovně nebo rekreačně létá.

Toto pojištění odpovědnosti se vztahuje i na piloty kluzáků nebo vrtulníků. Škod, které vznikly například při paraglidingu nebo létání na rogalu, ale naopak nepokrývá.

O ceně rozhodují zkušenosti i vaše ochota riskovat

Kromě škody na samotném letounu hrozí, že způsobíte majiteli letounu finanční újmu – protože jej „připravíte“ o zisk, který by měl z poničeného stroje. V době oprav, které mohou trvat klidně i déle než měsíc, jej totiž nemůže pronajímat ani využívat. Vzhledem k tomu, že může jít o vysoké částky, se vyplatí do pojištění odpovědnosti pilotů investovat, aby vám na úhradu případně přispěla pojišťovna.

Podobně jako jiné pojistné produkty si lze i tento vybrat a koupit přes internet. Před nákupem si samozřejmě můžete spočítat jeho cenu, stejně tak pojišťovny zveřejňují na svých stránkách pojistné podmínky – které byste si měli vždy pečlivě prostudovat.

Cena se odvíjí od zkušeností a od toho, zda jste alespoň 12 měsíců zvládli létat beze škod. Pokud ne, tak si za pojištění připlatíte. Výše pojistného plnění závisí na vás. Čím bude vyšší, tím získáte větší jistotu, že z případné škody vyváznete bez dluhů. Zároveň ale samozřejmě zaplatíte více na pojistném.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress