Kanada

Chcete si prohlédnout část Severní Ameriky, monumentální krajinu a přírodní zajímavosti západní Kanady? Poznejte zdejší velmi krásné přírodní atrakce, mezi ty patří například hluboké kaňony se soutěskami, kde můžete vidět mohutné bouřící vodopády a peřeje. K vidění jsou také smaragdová ledovcová jezera, v nich se pak odráží okolní horské vrcholky. Dostat se máte možnost také do oblasti se suchou a bujnou vegetací.

Lákají vás prastaré deštné pralesy? I ty tu máte možnost vidět. Jsou zde obrovské stromy, ale také horské lučiny, k vidění jsou mokřiny i vřesoviště. Další možností je projet se prérií anebo se projít po plážích. Pokud budete mít štěstí, uvidíte losy a soby, mývala, či kojota, ale také zde můžete potkat medvěda baribala, či kouzelného grizzlyho, jen si dejte pozor na pumy. Těm se raději vyhněte.

Velmi zajímavý je výlet do národního parku Mounz Rainer, centrem tohoto parku je stejnojmenná aktivní sopka a také nejvyšší hora státu Washington. Kochat se budete výhledy na vrchol, který bude pokrytý sněhem a leden a také jsou zde k vidění malebné horské lučiny.

Údolí obrovité pravěké řeky Grand Coulee vás přivede na Dry Falls, odtud dříve padaly nejmohutnější vodopády na světě. Grand Coulee Dam je přehrada přes řeku Columbia a dostane vás přes Idano do Montany. Projít můžete Alpinské louky, nedotčené lesy a také velehorskou krajinu, která byla přetvořená ledovcem v americkém Národním parku Glacier, který leží na hranicích Kanady.

Navštívit můžete národní park Waterton Lakes, který tvoří s americkým protějškem Mezinárodní mírový park. Vidět je možno hluboká ledovcová jezera, které mezi sebou svírají horské štíty. Z těchto jezer vytékají řeky hned do tří oceánů a to oceánu Severního, Tichého i Atlantického. Prohlédnout si můžete také historickou pevnost Fort Macleod. Toto místo bylo kdysi nejvýznamnějším opěrným bodem slavné kanadské jízdní policie na Západě.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress