Ekvádor, Andy a Amazonie

Jihoamerický klenot Ekvádor je místem, které vám nabídne opravdovou exotiku. Ekvádor leží na rovníku a matka příroda k němu byla skutečně velmi štědrá. Poležíte si na krásných plážích, v horském pásmu můžete vidět spousty sopek, v nížinách jsou potom neproniknutelné džungle a tropické pralesy Amazonie.

K vidění jsou památky z říše Inků, navštívit můžete nejslavnější indiánské trhy a také původní posvátná místa. Pokud sem zavítáte, tak si určitě prohlédněte laguny v sektoru Baňos. V Termas de Papallacta si máte možnost užít relaxace, koupání a odpočinek v nejkrásnějších termálních lázních v Ekvádoru. Ve městě Tena si prohlédněte krápníkovou jeskyni Cavernas del Templo Ceremonial, zde ve vnitřním labyrintu můžete obdivovat krásy panenské přírody. Východem z jeskyně se dostanete do amazonského pralesa.

Je zde pak také krásná zoologická zahrada El Arca. V ní se můžete seznámit s amazonskou faunou. V Teně pak můžete navštívit místní trh.

Amazonský prales RUKU SAMAY vás může nalákat na pochod k léčivému bahnu do Rio Sulfuroso. Zde se můžete podívat na to, jak se ručně vyrábějí šperky, košíky, pasti na zvěř a podobně. Je to velmi zajímavé.

Užít si velkolepé panoramatické výhledy můžete v oblasti Wayusa Yacu, kde jsou kaskádovité přírodní bazény a také krásná pláž, která nabízí možnost koupání se v moři. Do pohoří And se dostanete přes městečko Baňos, zde můžete navštívit Basilicu de la Reina del Rosario de Agua Santa.

Nádherná podívaná vás čeká u vodopádů Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Zde můžete lanovkou vyjet až nad řeku Pastazu, prohlédnout si také můžete činný vulkán Tungurahua.

V Rioramba máte možnost navštívit centrální muzeum Banco Central, kde jsou sbírky kulturního domorodého dědictví, k vidění je barokní katedrála Catedral de Rioramba, která je z bílého vápence.

Městečko Colta, má stejnojmennou lagunu. V tomto městečku si můžete prohlédnout první katolický kostel v Ekvádoru. V Alausi je možné vyjet vláčkem a užívat si panoramatických výhledů na Andy. Horský vláček má jednu z nejsložitějších železnic na světě.

(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress