Tři místa, která v Mariánských Lázních musíte vidět

Dovolená v Mariánských Lázních se blíží, vy začínáte zjišťovat, kam byste se určitě měli podívat, a co můžete s klidným srdcem vynechat. Tipů na výlety je tam celá řada, jak se v nich vyznat? Každý doporučí něco jiného, čert, aby se v tom vyznal. My vám ale dáme tipy na 3 místa, která rozhodně navštívit musíte.

Mariánské Lázně nejsou jen krásná příroda

Kdo město už někdy navštívil, ten neví, zda by je označil za město v parku nebo naopak, park ve městě. Zeleň je tu nádherná a všudypřítomná, však za zdejšími parky stojí geniální zahradní architekt Václav Skalník. To on nechal zasypat rokle, vysušit bažiny a na jejich místě kromě hotelů nechal vybudovat park.

Jen o parcích ale město není, nachází se tu spousta míst, která si turisté oblíbili. Jaká jsou ta TOP, která při své návštěvě nesmíte vynechat?

Tip číslo jedna: Lázeňská kolonáda a Zpívající fontána

Hlavní dominantou města je Zpívající fontána, kterou najdete v těsné blízkosti sochy opata Reitenbergera. Autorem návrhu na kruhový bazén o průměru 18 metrů s dvanáctidílnou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli je akademický architekt Pavel Mikšík.

Fontána má deset základních střikových systémů s více než dvěma sty padesáti tryskami, rozeznívá se každý den vždy v lichou hodinu, ve 21,00 a 22,00 hodin je hudba doplněna o barevnou projekci.

Víte, že skladby, které fontánu rozeznívají, se každý rok mírně obměňují? Hapkova Hudba pro fontánu je stálicí, letos si kromě ní můžete poslechnout třeba i Vangelis a jejich Dobytí ráje 1494 – Conquest of Paradie, od Karla Gotta hity Být stále mlád a Srdce nehasnou. Tenkrát na západě, Andreu Bocelliho a jeho Romanzu a Vivo Per Lei nebo Celine Don se skladbami Tell him a My Hearth Will Go On „Titanic“.

Tip číslo dva: Městské muzeum

Jedním ze slavných hostů lázní byl i J. W. Goethe. Vy můžete navštívit dům, ve kterém pobýval, a to Městské muzeum Mariánské Lázně. Dvoupatrový klasicistní dům je dominantou Goethova náměstí a původně šlo o penzion pro lázeňské hosty s názvem „U zlatého hroznu“.

V muzeu najdete jak stálé, tak dočasné expozice, mezi ty stálé patří:

  • Expozice o historii Mariánských Lázní
  • Expozice věnovaná lázeňství, minerálním pramenům a přírodě Mariánskolázeňska
  • Expozice J. W. Goetha
  • Slavní návštěvníci Mariánských Lázní
  • Expozice anglického krále Edwarda VII.
  • Galerie Goethe

Tip číslo tři: Rozhledna Hamelika

Dvacet metrů vysoká věž, na jejíž ochozy vede 100 schodů a nachází se na stejnojmenném vrchu. Rozhledna Hamelika, o které jste možná slyšeli jako o rozhledně Panorama, podle kavárny, která se pod ní dřív nacházela.

Rozhlednu postavil už v roce 1876 stavitel Fridrich Zickler, stojí v nadmořské výšce 772 metrů Když dojdete na ochozy, potěšíte se pohledem nejen na město, ale při příznivém počasí zahlédnete i část Českého lesa s vrcholem Dyleň.

Víte, že ji můžete v miniaturní verzi vidět i v parku miniatur Boheminium, které je další dominantou Mariánských Lázní?


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress