Za odpočinkem do Chorvatska

Každý člověk má rád něco jiného, někdo rád stráví dovolenou aktivně, aby se podíval na nová místa, ale jsou lidé, kteří si chtějí na dovolené pořádně odpočinout, a tak volí dovolenou u moře, kde se celý den mohou opalovat na sluníčku a užívat si slané vody.

Kam za odpočinkem?

Existuje mnoho destinací v Chorvatsku, kde můžete jet, roztáhnout si lehátko a jen si užívat teplého sluníčka a šumění moře. A právě takovou vhodnou destinací je i chorvatský ostrov Čiovo. Na jihovýchodně straně ostrovu najdete zajímavý kostel Panny Marie. Další zajímavosti je zde jeskyně, kterou používali poustevníci, a také zde najdete pahorek, kde se údajně zjevila panenka Marie. A i když třeba nepatříte mezi věřící lidi, tak vás toto místo velmi zaujme. Už jen protože, zde najdete strom, na kterém roste tak zvaný biskupský chlebíček, což je samozřejmě jen obrazné pojmenování, ale jde o velmi zajímavý plod, na který jen tak nenatrefíte.

Přestože je chorvatský ostrov Čiovo velmi krásně usazen, můžeme říct, že je srdcem Dalmácie a proto je lákavou nabídkou pro mnoho turistů, vy zde budete mít dostatečný klid, abyste si užili odpočinku a místní kultury. Avšak pokud se rozhodnete navštívit tento ostrov, tak si sebou sbalte i boty do vody, protože pláže jsou poseté kamínky, což někdy může píchat vaše chodidla. Ale na druhou stranu je to velká výhoda, protože písek se ve věcech drží velmi dlouho.

Když už nás ani odpočinek nebaví

Pokud přece jenom nechcete jen ležet, tak se můžete jít podívat do Trogiru, který je s ostrovem Čiovo spojen díky pohyblivému mostu. Trogir je zajímavé město, které má bohatou historii. A během dějin vystřídal mnoho vlastníků. Avšak dnes jde o krásné historické městečko, které je zapsáno do seznamu UNESCO. Výhodou je, že se zde nemusíte kochat jen starými budovami, ale pokud se budete chtít večer pobavit, tak zde určitě najdete vhodnou zábavu. Je zde několik klubů a restaurací, kde si můžete nejen zatancovat, ale také ochutnat typická jídla.

Zážitek na lodi

A pokud chcete odpočinek zkombinovat s více výlety, tak velmi dobrým nápadem je také projížďka lodí do vedlejšího města Splitu. A i Split má velmi bohatou historií. Mnoho lidí se zde chtějí podívat zejména díky historii, protože zde můžeme vidět zbytky Diokleciánova paláce, který také patří na seznam UNESCO. Za zmínku také stojí staré klenby a chodby, které jsou ukryty pod městem. Samozřejmě, že i zde můžete najít zábavu či posezení a restaurace, kde můžete zkusit třeba mořské plody anebo jiné speciality.

Chorvatsku najdete nejen místa pro odpočinek, ale také zajímavé a historická městečka, která se postarají o vaši nudu.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress