Když do Chorvatska, tak karavanem

Jakmile zaklepe na dveře léto, můžete se svou rodinou navštívit i Chorvatsko. V této zemi je s obytným autem nebo karavanem možnost navštívit více krásných míst a procestovat třeba i ostrovy. Mnoho lidí, kteří mají za sebou už nějakou dovolenou v karavanu či obytném autě potvrdí, že tento způsob dovolené i odpočinku je hlavně o svobodě volného pohybu, poznávání krásné krajiny, památek i místních zajímavostí.

Do Chorvatska sebou musíte mít buď platný mezinárodně uznávaný identifikační doklad jako je Občanský průkaz nebo Cestovní pas. Platnost dokladu musí postačit minimálně na délku vašeho celého pobytu na území Chorvatska. Při cestě karavanem či obytným vozem musíte mít platný řidičský a technický průkaz s platným pojištěním. Pokud vám zapůjčí vůz půjčovna obytných přívěsů, musíte mít sebou notářsky ověřený souhlas majitele, že máte k dispozici. Ověření musí být vyhotoveno buď v anglickém, nebo jiném světovém jazyce.

camping-lanterna-main-pool-sea-facing-airview-light

Místa pro odpočinek v karavanu

V Chorvatsku nelze kempovat s obytným vozem kdekoliv. Pokud jste unavení, můžete ale přespat i na parkovišti nebo některém dálničním odpočívadle. Policisté neradi vidí, že máte u karavanu rozložené židle sezení a k tomu i nataženou markýzu. K tomu jsou speciální stanoviště. Na ostrovech jsou k těmto situacím trochu benevolentnější a takovéto stání s karavanem nebo obytným vozem mimo kempy není bráno za takový prohřešek. K vidění je zde i stání na soukromém dvoře, kdy vám majitel umožní zaparkovat. Je to vůle majitele, že vás nechá na svém pozemku i s obytným autem či karavanem stát.

Kempy jsou pak sice o dražší, ale poskytují spoustu výhod. Pokud si najdete kvalitní kemp s více hvězdičkami, dostane se vám, zda také poměrně vysokého standardu. Jestliže vyžadujete více místa a chcete být blíž u moře, zaplatíte o trochu více. V naprosté většině zde máte k dispozici přípojku na elektřinu, vodu i kanalizační rouru na splaškovou vodu. V chorvatských kempech jsou vyhrazená místa také pro likvidaci kazet pocházejících z chemické toalety. Není nutné si zde předem rezervovat místo. V tom je pak ukryto kouzlo dovolené. Opravdu téměř v každém kempu, který v této zemi najdete, bude i volné místo pro váš pobyt. Dobrá půjčovna karavanů vám poradí s výběrem správného vozu pro vás. Cestování v domečku na kolech rozhodně stojí za to vyzkoušet.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress