Objevte krásy Adršpachu

Odpočinek i sportovní aktivity, historické památky i okouzlující přírodu, to vše umí nabídnout oblast Adršpašsko-teplických skal. Ve chvíli, kdy se řekne Adršpach, se většině vybaví největší chlouba tohoto regionu – úchvatné skalní město, které vás očaruje jedinečnou atmosférou. V horkých letních dnech vám skalní zákoutí nabídnou příjemné osvěžení, v chladnějších vás vysoké skály ochrání před případnými přeháňkami. Součástí národní-přírodní rezervace je i zatopená pískovna. Koupání je v ní sice zakázáno, ale po jezírku se můžete povozit na lodičce nebo si jen tak užívat odpočinek a čerpat energii z nádherného prostředí. Ale Adršpach nabízí mnohem více. Přímo v obci Adršpach můžete navštívit barokní zámek se stálou expozicí prvního českého horolezeckého muzea. Vynechat byste neměli ani zříceninu hradu Adršpach, kde jsou dodnes zachovány části hradeb. Zajímavou aktivitou by také mohlo být objevování tzv. smírčích křížů, kterých je v tomto regionu rozmístěných několik desítek.

pazzik / Pixabay

Zejména rodiny s malými dětmi ocení bohatou nabídku na levné ubytování Adršpach. Nedaleké Teplice nabízejí výlet do zámeckého parku, kde mohou navštívit pavilon opic anebo nechat své ratolesti vyřádit na dětském hřišti. A ani samotné skalní město není pro kočárek nedostupné. Neprojdete s ním sice celý 3,5 kilometrový okruh, ale o pohled na malý vodopád ochuzeni nebudete.

Adršpach je důkazem, že i dovolená strávená doma vám může přinést mnoho nezapomenutelných zážitků a navíc vás nemusí stát vaše celoroční úspory. Pokud budete hledat ubytování Adršpach, mohly by vám pomoci stránky ubytovani.kamsi.cz/adrspach-broumov, na kterých najdete nabídky na ubytování v této oblasti bez ohledu na to, jestli dáváte přednost spaní pod stanem v kempu, nebo si na dovolené rádi dopřejete pohodlí penzionu. Stačí si jen vybrat a můžete začít plánovat váš program.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress