Chystáte se k moři? Vyberte si letoviska s nejhezčími plážemi!

Autor: vacation2

Aby byl pobyt u moře skutečně příjemný, důležitá je čistota a teplota vody, ale také čistota a složení pláže. Záleží na vašich představách o ideálu. Někdo upřednostní písčité, někdo oblázkové pláže.

Skvělá dovolená v Chorvatsku

Nejkrásnější pláže Chorvatska najdete na Makarské riviéře.  Jednou takovou je pláž Nugal. Protože se nachází trošku z ruky, nebývá zde přeplněno, přestože jde o skutečně velmi hezké místo. Nenajdete zde odpadky, naplaveniny, celé prostředí i moře je čisté a doslova kouzelné. I přes mnohá označení FKK, polovina lidí zde je oblečených a polovina nahých. Je jen na vás, chcete-li si zaplavat nazí, nebo ne.

Skvělé je, že dostanete-li pocit, že bylo sluníčka dost, můžete se skrýt do stínu v přilehlém piniovém lesíku.

Zůstaneme-li v Chorvatsku, mezi nejkrásnější pláže se jistě řadí i ta s názvem Lokrum. I tady najdete označení FKK.

Pláž se nachází na ostrově, k její návštěvě je potřeba lodní lístek. Celá je velkým kamenem, takže není pokaždé lehké dostat se do vody. Po chvilce ale díky členitosti kamenů najdete místo, kde se sejít dá a kde se budete cítit sami, i když budou kolem jiní návštěvníci. Není zde žádné vybavení kromě stánku s občerstvením hned u vstupu na pláž. Pak už vás pobaví “jen“ relax, opalování, šnorchlování a plavání.

Lodě na ostrůvek jezdí každou hodinu, v sezóně dokonce každou půlhodinu i častěji. Chcete-li poznat úplně jinou pláž, než na jakou jste zvyklí, Lokrum vám ji právem pyšně nabízí.

Zavítejte do Itálie

Pokud nechcete k moři do Chorvatska, třeba vám přijdou vhod nejkrásnější pláže Itálie. Nezklame vás např. Národní park Maremma. O jeho krásách byla dokonce složena píseň. I když tady nenajdete žádné vybavení, upoutá vás krása přírody a soukromí, pokud nezůstanete hned na začátku pláže.

Park nabízí možnost procházek s průvodci, nebo jízdu po řece na lodičkách. Na pláži najdete spoustu zajímavých věcí, které vyplavilo moře, jako jsou mušličky, dřívka, tu a tam i “poklad“ v podobě rybářské sítě atp. Chcete-li poznat lidmi nenarušenou pláž a obdivovat krásy “obyčejné“ přírody, budete z místního prostředí nadšeni.

Vyberte si svoji nejkrásnější pláž a užijte si energii získanou ze slunce, moře a písku či kamínků.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress