Dovolená v Austrálii

Austrálie

Austrálie je nejmenší kontinent, což ovšem neznamená, že nemá svým návštěvníkům co nabídnout. Kloubí se zde anglický koloniální styl s nádhernou přírodou. Australský svaz, jak zní její oficiální název, se skládá z šesti států a tří federálních teritorií. Obyvatelstvo žije především na pobřeží ve velkých městech, vnitrozemí je málo osídleno. Největší hustota je na jihovýchodě země, kde najdeme i dvě největší australská města – Sydney a Melbourne. Zde také leží hlavní město Austrálie Canberra. Obyvatelstvo tvoří především potomci evropských přistěhovalců, ale v poslední době se zvyšuje podíl lidí pocházejících z Asie.

Sydney

Sydney je největší australské město a zároveň metropole státu Nový Jižní Wales. Patří k nejhezčím a nejživějším městům v celé Austrálii. V okolí města se nacházejí překrásné písečné pláže. K nejznámějším stavbám patří budova opery, kterou najdeme přímo v centru města. K dalším zajímavým místům lze rozhodně zařadit Harbour Bridge, který spojuje historický The Rocks s centrem Sydney přímo nad přístavem. Místo pod ním je oblíbené zejména o víkendech jako prostor pro pikniky a posezení. Úchvatný pohled na město skýtá Sydney Tower. Je to nejvyšší budova s několika restauracemi a kavárnami. Milovníci historie by neměli opomenout návštěvu katedrály sv. Marie, která je hlavní katolickou stavbou ve městě.

Melbourne

Hlavním městem státu Victoria je Melbourne. Toto město je obklopeno několika národními parky a je známo hlavně díky své viktoriánské architektuře. Turisté tady mohou zhlédnout futuristické město v Docklands či se pokochat pohledem na celou oblast z vyhlídkové plošiny v Rialto Tower. Amfiteátr, kde se konají ty nejzajímavější akce v Melbourne, najdeme na Federation Square.

Vnitrozemí

Také vnitrozemí má turistům co nabídnout. Nachází se tady například Uluru (Ayers) Rock. Tato skála představovala kdysi posvátné místo pro domorodé obyvatele Austrálie Aboriginálce. Její výška je 348 metrů, což umožňuje hezký výhled do okolí.

Dovolená v Austrálii

Pokud se již rozhodneme vydat se do Austrálie, můžeme jet individuálně nebo využít služeb některé z cestovních kanceláří. Jednou z nich, která se již řadu let specializuje na tuto zemi, je Viva Austrálie. V její nabídce najdeme pestrou škálu zájezdů, které nás zavedou na všechna známá místa v zemi.

 


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress